• kukacos
    #45
    Jól van, feladom, ennyi türelmem nekem sincs, falrahányt borsó. Továbbra sem érted, hogy nem a konkrét mo-i helyzetről beszélek, hanem a "használó fizet" elvről általában. Erről te rögtön áttereled a "tolvajtól lopni nem bűn" panelodra, függöny le és kész. Mi lenne, ha mondjuk elolvasnád, amit írok? Részletesen leírtam, hogy a parkolás miért nem "semmi", mik a költségei, de meg se hallod. Leírtam, hogyan segíti a parkolási díj a forgalom csökkenését, és miért érdeke ez a társadalomnak. Válaszként csak annyi jön, hogy "nemnem". Persze nálad is létezik az "én" és a "köz" pénze, a közt károsítani nem szégyen, sőt dicséretes, hisz úgyis csak ellopják.

    Angliában élek már két éve, rohadtul nem érint a bp-i parkolás és díjai. Első kézből tapasztalom, hogy az átlagember itt sem él lényegesen jobban, mint otthon, viszont sokkal keményebben dolgozik. Persze a tartós fogyasztási cikkek és a számlái neki relatíve kevesebbe vannak, a lakása viszont sokkal-sokkal drágább. Érdekes módon ugyanazokat az autókat látom Mo-on is, mint itt, 3-4x-es nettó fizu mellett ordít, hogy Mo-on erőn felül költünk autózásra.