roliika#18
Igazából máshonnét is simán össze lehetne szedni a kiesett pénzt. Vagy még a többszörösét is, úgy hogy ne fájjon annyira.
Élvezeti cikkeket rendesen meg kéne adóztatni. Pl Angliában 1 korsó sör 1500Ft. Legyen ennyi...ez is sok gondot megoldana...kevesebb alkoholista, meggondolná az ember igyon-e vagy egyen inkább stb...durván hangzik de nekik bevált.
Cigire is több adó...így is piszok drága már szerintem, de aki dohányzik úgyis megveszi, és + 20-40forintot kibírnak...vagy leszoknak mindegyik megoldásnak pozitív hatásai lennének.
Aztán nagyobb hangsúlyt fektetni az idegenforgalomra és jobb infrastruktúrát kiépíteni...ez sem fájna senkinek, és olcsóbb lennem int a 4-es metró ez is biztos.
És szerintem engedélyezni kéne a könnyű drogokat...ez megint durván hangzik, de iszonyat sok lóvét lehetne beszedni belőle...sokan most is használják sunyiba, miért ne lehetne őket lehúzni? Fizessenek ha használják. Hollandiában 2 euró 1 canabisos csoki...itt lehetne 3...tuti lenne aki venne. És nem fájna ez sem senkinek.