#35
Őööö izé. Ahhoz azért nem tűnik túl nagynak ez a szerkezet, hogy egy Mars utazásban eltöltsenek benne jó pár hónapot. Nem tudom mennyire lenne alkalmas leszálló egységként alkalmazni a a Marson, valszeg semennyire. A Holdon meg nincs légkör szal ott se tud leszállni. Ergo ez gyak egy a Földre visszatérő atmoszférikus fékezésre kialakítitott visszatérő egység, amit kibővítettek annyival, hogy max Hold körüli utazásig még viszonylag kényelmesen el lehet benne tölteni pár napot.
A Marsra elcipelni, meg visszahozni viszont fölösleges lenne. Ergo ez a kapszulás koncepció, akár ez vagy az Orion nyilvánvalóan önmagában nem alkalmas arra, hogy a Holdnál távolabb menjünk vele.
Az űrrepülő koncepció annyival fejlettebb, hogy elvileg egy többször felhasználható a légkörben komoly manőverezésre képes járműről lenne szó, de távolabbi célpontokig azt is felesleges elcipelni. Az űrrepülő ugye nem csak egy formatervezett kavicsként tér vissza a légkörbe, hanem repülőtérre szál le és így nem kell az űrhajósok után kutatást szevezni a tajgába, a sivatagba, vagy az óceánba.