• donatus13
    #71
    Én úgy vélem ,hogy a vallás azokban az időkben amikor keletkezett azt a célt kezdte szolgálni ,hogy az embereket a munkára és a tisztességre kényszerítse és ne arra ,hogy lopjanak stb.Nem vagyok vallásos ember valószínűleg soha nem is leszek de azzal egyet értek ,hogy a vallásra szükség volt/van régi időkben is egy bizonyos élet formát adott a vallás volt aki elvakultan kezdte követni volt aki csak felületesen de a cél egy lehetett a munka terjesztése és ,hogy tanuljon az ember és ne mindig csak egy helybe álljon :) csak egy idő után a vallás inkább hatalom szerzéssé nőtte ki magát sem mint ,hogy tanítson vagy kordában tartson , itt a keresztes háborúkra gondolok meg egyéb vallásos háborúra.De egy idő után mindenkinek felnyílik a szeme és rájön ,hogy a földön lévő életet nem valószínű ,hogy egy ember csak úgy kitalálja abban valamennyit én is hiszek ,hogy ide akartak minket de azt nem hogy csak úgy megteremtettek azt kész is.De nekem a legjobb és a legnyilvánvalóbb elmélet még mindig az,hogy az élet alappillérei az űrből érkeztek,de a földön fejlődött tovább és fejlődik ma is :)