Fejlesztő: 1C Company: Ino-Co



Kiadó: Paradox Interactive











Magyar Majesty 2 blog     | | | |     Hivatalos honlap     | | | |     Hivatalos fórum     | | | |     Demó letöltése

Hivatalos megjelenés: 2009. szeptember 18.


  • Pio
    #184
    Nagy dráma van kialakulóban a játék körül mégpedig azért, mert a hősök maguktól nem szívesen harcolnak, segítenek a többi hősnek, fedezik fel a térképet, satöbbi.

    Úgy néz ki, hogy az én elképzelésem a hibás, mert ezen szinte mindenki háborog, de én továbbra is úgy gondolom, hogy jobb ez a rendszer. Az első részben egy időlimit nélküli pályát gyakorlatilag zászlók nélkül is megcsinálhattál, egy idő után a hősök maguktól kipucoltak mindent.
    Most szerintem annyiról van szó, hogy sokkal nagyobb jelentőséget akartak adni a készítők a zászlóknak, ezért alapjáraton sokkal passzívabbá tették a hősöket és nekünk kell küldetésekkel rávenni őket mindenre. Azért gondolom ezt, mert minden AI funkció benne van a játékban, minden panasz orvosolható flaggel, szóval ha a ksézítők azt akarták volna, hogy a hősök maguktól fedezzék fel a térképet, öljenek meg mindent, védjék meg a várat, akkor úgy állítgatták volna be őket.

    Ilyen panaszok vannak, hogy:
    nem szívesen másznak el a scoutok felderíteni -> explore flag mire való?
    nem segít a hős egy másik hősnek, ha elmegy mellette a harcban -> partyrendszer, defense flag mire való?
    Van 1-2 meggondolatlan hős (mágus, harcos főleg), akik könnyen meghalnak -> fear flag mire való? (mondjuk ezt én se teszteltem)
    a hősök nem mennek védeni az épületeimet -> defense flag mire való?
    a hősök nem pucolják ki a bázisomról a szörnyeket -> attack flag mire való?
    a hősök nem verik szét maguktól a laireket -> attack flag mire való?

    Az egyetlen dolog, amivel én is egyet értek, hogy a saját guildet automatikusan védenie kéne a hősöknek.

    Én úgy kezdtem az orosz demó pályát, hogy feltettem minden flaget 100-asra (később 200ra felvittem, hogy több pénze legyen a hősnek) és ezeket a 100as flageket pakoltam mindenre és mindenkire. Ogrékra, vámpírokra, lairekre néha rányomtam még 500at, hogy sok hős oda csődüljön.

    Az explore flagekre tényleg kevésbé szívesen mentek ki a hősök, ezt tényleg lehetne módosítani, de a többivel semmi bajom nem volt.

    Még egyszer mondom, szerintem nem valami AI bugról van szó, hanem egyszerűen így finomhangolták be a fejlesztők, mert így érezték jónak, így érezték azt, hogy kényszerítve lesznek a játékosok a flaghasználatra ahelyett, hogy a hősök maguktól elintézzenek mindent. Mégis ha sok lesz a sírás (márpedig az orosz fórumon már 4 oldanyit lehet erről olvasni) akkor valószínűleg bele fognak nyúlni ebbe egy patch-csel.

    Írok erről a blogon is, de előtte felvetem itt, hátha más is véleményezi a dolgot :)