StarGate Universe (TV)
-
#1277
Nem tudták induláskor, hogy pontosan hova mennek, fingjuk sem volt milyen a bolygó, még abban sem voltak biztosak, hogy egyáltalán lakható-e. Azonban nemzedékekbe telhet míg a földiek képesek eljutni hozzájuk, ehhez meg gyerkőcökre van szükség. A tundrán is megélnek az emberek.
Ha nem találnak ehető növényzetet (vagy a magukkal hozott magvakat nem tudják elvetni és felnevelni), akkor úgyis éhen halnak (vagy előtte szomjan, stb.-stb.).
Emlékezzünk mit össze anyáztak az elején, hogy a valaki magokat hozott el az egyik táskában. Majd mikor kifogynak a kajából értékelni kezdik... (nyilván a hajón is van hidroponikus kert, avagy ilyesmi, csak meg kell reparálni és valamit el kell vetni, ami ehető utána, ha terem)