• Xcentric
    #83
    Úgy veszem ki, hogy ezexerint ez hangkarakter jellemző PCM5x-esekre, akár van oversampling, akár nincs. Ezt azért jó tudni. Amúgy ezek alapján véleményem szerint a lekerekített hangzás a chip sajátsága, nem az oversampling okozza (nálam is jellegzetesen lekerekített hangzása van oversamp nélküli konstrukcióban). Sőt felteszem, hogy oversamp nélkül még lekerekítetteb,mert oversamp. nélkül a kimeneti szűrővel ugye sokkal alacsonyabról kezdeni kell már szűrni az alacsony mintavételi freki miatt és 20kHz környékén már -5dB-nél érdemes járni, különben a tweeter szénné ég. Persze alaposan befolyásolja még a hangot az upsamplingeseknél a digitális szűrő, de az okosok szerint az inkább csak egy picit a hang természetességét rontja főként mert akauzalitása véges lépés számmal párosul, emiatt a hangnyomás értéket már megelőzi egy kis előhullámzás, ami rontja a zene ritmikáját,a rendszer impulzus viselkedését. Hát ebből nem tudom mennyi igaz, meg mennyi halható, de tény, hogy rendkívül üde, egy ismerősöm által "ropogós" -nak titulált hangja van az oversamp nélküli dac-omnak.
    DIY dac építgetés jó móka. Én is régóta tervezgetem már, hogy kipróbálok egy sok dac chipes párhuzamos dizájnt, mert annyira dícsérik az ilyen megoldásokat. Csak hát idő milliomosnak kell lenni az ilyesmihez.