• dez
    #82
    Tegnap írtam, de kitörlődött, és már nem volt kedvem újraírni.
    Szal, ez egy DCD1420 volt, 8x oversampling. (Azért csak volt, mert nemrég eladtam, persze nem jó szívvel, de így alakult. Egy ideig cserebere alapon egy ismerősnél volt, és közben az M-Audio kártyáról ment a zenehallgatás. Csak akkor hoztam haza, amikor megvolt a vevő, és bár ahogy újra meghallgattuk több hónap után, rögtön éreztük, hogy azért jelentősen jobb, mint a hangkártya. Viszont hamarosan én is építek egy külső DAC-ot, és talán úgy már elég jó lesz.)
    Naszóval, mit is mondjak. Nem tudok ilyen színes leírást adni a hangjáról. Egyszerűen nagyon jó volt hallgatni, minden zene kellemesebb, de egyben ütősebb volt rajta. Monjduk - gondolom az oversampling által - icipicit talán lekerekítettebb volna a hangja, mint amit igazán szeretnék. De nem tompa volt, vagy ilyesmi. Kicsit olyan csöves beütésű, vagy ilyesmi. Emellett azonban nagyon szép tiszta. A cintányér és más ilyesmi igazi cintányérnak hangzott, nem valami gyerekcsörgőnek, amiben sok kis műanyag golyócska van, mint a delta-sigmák. Remélem, a külső DAC tényleg lesz ilyen jó, vagy jobb. Csak még nem döntöttem el, hogy legyen benne reclocking, vagy sem. Van már egy pár D/A (nem PCM sorozatból való, de full multi-bites) és spdif receiver chipem, valószínű először összerakok egy egyszerű változatot, aztán majd egy bonyibbat. Csak nem nagyon van rá most időm.