• Breki33
    #406
    másik topikban utánnaolvastam és ezzel kapcsolatban elég érdekes dolgokat találtam

    szintén hasonlóra panaszkodik a srác:

    Mostanában ha kiállva tekerek a nyeregből elkezdett valami kattogni a lábfordulat ütemében. Van ötlet mit nézzek meg?

    Igen adott pozícióban amikor a bal lában lent van. Meg most észrevettem, hogy kis olaj ült ki a váz és a középcsapágy csészéje közé, lehet hogy kilazult picit az a csésze.

    Válasz

    Mielőtt bármit szétszedsz, vedd ki a vázból a nyeregcsövet, töröld tisztára, kicsit zsírozd meg, úgy tedd vissza.........aztán csodálkozz :)

    Annyian megettük már ezt a "kattog a hajtómű" dolgot :)


    Ööö, de miért pont akkor kattogna, amikor pont kiállva tekerek?:)

    Egyébként a karbon nyeregcsövet az aluvázban is kell zsírozni?

    válasz

    Azért mert akkor csavarod legjobban a vázat............persze nekem mindegy , szedd szét a középrészt :)

    Másik hozzászóló

    Az a legjobb, amikor még hülyének is néznek, hogy mit magyarázol te a nyeregcsőről, amikor ő "tudja" hogy a monoblokk kattog. :-)


    Ráadásul tényleg nem a rosszándékú okoskodás vezérel, hanem mint mondtam, annyian szedtük már szét atomjaira a hajtást emiatt (hajtómű, pedál, sor, kerékagy) és az istenek nem akart elmúlni a pattogó hang.

    Azóta már tudjuk, hogy hasonló esetben első az ülőcső, pláne megázás után, és ráadásul azt a legegyszerűbb szétszedni, összerakni...

    Természetsen egyáltalán nem biztos, hogy az az oka a pattogásnak, de nagyon sűrűn előfordul és gyorsan ovosolható.

    Nekem most pl. a pedálom játsza ezt velem, de azon konkrétan kézbefogva is tudom produkálni a finom kattogást, mert sajnos már lóg a csapágya kissé........