• remark #23
    Ujsagiroi privilegium: Ujsagiroi igazolvannyal olyan helyekre is elmehetsz es olyan dolgokat is megtehetsz amit egy hetkoznapi ember nem tehet meg.

    A beepitett jogdijjal az a baj mint minden beepitett dologgal, igy pl. az adoval. Beszedik a fejesek, aztan hogy ki es mennyit lat belole, abba semmi beleszolasod nincs.
    Te talan ugy latod hogy ez igy jol van, mert ahogy fogalmazol, "hirtelen minden igyenenes lenne". Csakhogy mi lenne az ami ingyenes lenne? Ki kapna anyagi tamogatast a kulonfele cikkek, filmek stb. elkeszitesehez es ki nem? Megvalosulhatna-e az, hogy az altalad befizetett penzt "bizonyos" allaspontot kepviselo korok kapnak meg, sot, a penzbol meg arra is jutna, hogy az ezt az allaspontot nem osztok eletet megnehezitsek... Szerintem siman.
    En jobb megoldasnak latom azt, ha felno vegre a civilizacionk, es a megtanuljuk ertekelni az ertekeset (az ertekes cikkeket irokat, az ertekes filmeket keszitoket) es megtanulunk magun is erteket teremteni. Minden mas, ertektelen dolog, pedig mehet a sullyesztobe ugyis.
    Tudom hogy nehezen megvalosithat utopisztikus tervnek tunik ez, de szerintem ez az egyetlen jol mukodo mod. Vannak olyan apro lepesek, amiket megtehetunk, amit barmelyikonk mar megtehet most is, amik ennek a ma utopisztikusnak tuno allapotnak az eleresehez vezet.
    Itt is errol irok.