• dronkZero
    #57
    "Szinte mindig is hittek valamiben."

    Aszem ez a kulcsmondat a mondanivalódban, és meg is magyarázza azt, amit te nem értesz.

    Az emberek mindig hittek, leginkább valamiben. Ma is. Ettől még az nem lesz igaz. Emberek találták ki a vallásokat, vagy a saját megnyugtatásukra, vagy hatalomszerzés céljából, megvezetni a hülyéket. _Minden_ vallás a helyi hiedelmekre, kultúrhéroszokra, mondákra, előző vallásokra épül. Ezek után egyik mellett sem tudom elkötelezni magam, de még csak az esélyét sem látom, hogy bármelyik is a "végső igazságot" állítaná. (akkor már felfalta volna a többi vallást)

    Amíg nem szondázzák meg a Poklot, vagy nem fognak be egy elszabaduló lelket, vagy valami hasonló, addig nekem marad a téma a szép mese kategória.

    A csúsztatást meg inkább hagyjuk, hogy "a legnagyobb tudósok sem", ez így tömény faszság. Aki tökéletesen vizgálhatatlan dolgokkal foglalkozik, az nem tudós. A tudósoknak meg van szakterületük, amihez értenek, a valláshoz meg ugyanolyan hülyék/szakértők, mint bárki más, akár te vagy én...