• BlackRose
    #195
    Miért adnál neki az erőforrásaidból? A csere az azt jelenti, hogy én neked, te nekem. Persze az áll, hogy segíteni kell azon aki nem képes saját lábán állni, de a segítséget úgy értem, hogy lábra álljon nem pedig, hogy eltartsd. És ha már a fejletségről beszélünk az egyetlen lehetőség, hogy valaki fejlődjön a csere, anyagi, szellemi. Csere nélkül nem lehet fejlődni, tehát biztos nem lesz neked jobb ha fékezed sét ha nem segíted elő a másik fejlődését.

    Ami a háborút illeti, háborúban mindkét fél vesztes (rövidtávon az egyik fél látszólagosan lehet nyertes), önkéntes csere esetében pedig mindkét fél nyertes. Erőszakos csere kb. egyenlő a háborúval a különbség, csak annyi, hogy nincs fiyikai rombolás, de szintén mindkét fél gyakorlatilag vesztes (az egyik csak látszólag nyertes, relatív mércével, hosszútávon biztos vesztes). Az igazi fejlődéshez kevesen vagyunk, nem sokan hanem kevesen, csak az a baj, hogy nagy része mivel korlátozva van és mesterségesen fékezve nem képes a társadalom aktív részévé válni, a csere kimaradása az ami hátráltatja őket és sok ember szemében feleslegesnek sőt útonállónak látszanak. Pedig előbb valaki az ő úrjukat zárta el, és persze most mindenki viseli a következményeket. Ami ugye bizonyíték, hogy erőszak és kihasználás valamint fékezés mindenki kára.