Saját RTS játék készítése Pascal-ban
  • Dj Faustus #26
    "Én már akkor majdnem kiugrottam a börömből mikor beírtam 1 számot és a gép is generált 1 randomot és ha egyenlő volt akkor kiírta h győztél :D"
    Igen, a mastermind "prototipusa" a "gondoltam egy számot"-játék.
    Ennek az algoritmusa:
    1. A gép ad egy véletlenszámot (adott intervallumban), és belerakja egy a változóba.
    2. A felhasználótól bekérünk egy számot, és eltároljuk a b változóba. A c változóba eltároljuk, hogy ez az első próbálkozás.
    3. Amíg a nem egyenlő b-vel, kiírjuk, hogy nem jó a tipp, és felajánlunk két lehetőséget (mert felhasználóbarátok vagyunk de nagyon):
    * Vagy kilép a játékból a delikvens - ekkor kiléptetjük a ciklusból, kiírjuk a próbálkozások számát, és hogy mi a szám.
    * Vagy új tippet ad meg: ekkor bekérünk újból egy számot, és növeljük a c változó értékét.
    4. Ha a játékos kitalálta, akkor kiírjuk (amellett hogy gratulálunk neki) a próbálkozások számát, és a gondolt számot.

    "Tán nem egyetemi infó tanár vagy? :) Nálunk is hasonló játékot kellett írni.."
    1. Láttam már tanárképzőt (ha nem is egyetemit) - bár magam nem vagyok tanár.
    2. Sok tanár ismerősöm van.
    3. A programozás oktatásnak ez a szamárlétrája. A fokozatosság biztos alapokat ad.