• rigidus
    #18
    > Tisztában vagyok nem ennyire szimpla a dolog, de áljunk már meg egy szóra, senki se kért hogy használd a wint.

    A Windows hasznalat melleti dontes az soha sem a keresben, vagy szabad valasztasban merult ki, hanem legtobbszor a celfeladat iranti kenyszerben. Ha egy celfeladatomra szukseges szoftverre kizarolag Windows port letezik, akkor a Windowst en nem szabad elhatarozasbol valasztottam, hanem "szabad" kenyszerbol. Ha pedig egyszer mar a kenyszer valasztott helyettem egy (indokolatlanul) aranyarban mert operacios rendszert, a minimum elvarasom az lenne, hogy a mas celfeladatokat erinto alkalmazasaimat olyan platformra epithessem amelynek az interfeszei nyiltak es nem nekem kell sniffelnem hetekig, honapokig mire minden vilagos lesz es megbizhato alkalmazast tudok raepiteni.

    Igy konnyen belathato az is, hogy a Windows "sikere" nem a fejlettsegeben rejlik, hanem a felhasznaloi interfesz birtoklasaban es az ugyfelei valasztasi lehetosegeinek az azon keresztuli kozvetett manipulalasaban.