42
  • cousin333
    #42
    Mutass egy nyílt szoftvert, ami 1.0 fölött jár :).

    Viccet félretéve: Nem minden opensource program jó, ugyanúgy vannak remekül megírt, zárt kódú programok is. Bár elferdítetted a kérdést, de ha már így rákérdeztél: sokan vannak, akik szerint pl. a Firefox 2 - hogy is mondjam - nincs szénné optimalizálva memóriahasználat-ügyileg.
  • Match
    #41
    Téged? Soha, a kedvenc kabalánk vagy :D
  • A1274815
    #40
    Ezért megfogtok kövezni, de a Linux-ot nem nevezném annyíra csúcs-szuper minűségnek.
  • A1274815
    #39
    "Az MS -t mar a DR-DOS problemaknal is divat volt "fikazni"."

    Nem hiném, hogy a Digital Research DOS hibáihoz bármi köze is lett volna. Nem az MS-DOS Win3.x prásora gondoltál véletlenűl?
  • rigidus
    #38
    Meg mielott aranyba ontene mindenki a Microsoft nevet, hadd jegyezzem meg, hogy nem ez volt a reszukrol az elso ilyen latvanyos bejelentes a semmittevesrol.
  • ziby
    #37
    Mutass egy olyan nyílt forrású szoftvert. Ami mar 1.0 verzio felett van, és silány a minősége.
  • cousin333
    #36
    "A masik hogy a window es a hozza irt alkalmazasok soha nem lessznek olyan sokretuek, olyan jol mukodoek, atgondoltak, halalra optimalizaltak mint nyilt forrason epitett tarsaik."

    Ezen a globális megállapításon jót derültem...
  • grobs
    #35
    A vilag jelen allasa szerint az EA nem nevezheto monopoliumnak semmilyen teruleten, es tisztessegtelen piaci magatartasert sem iteltek meg el. Ha jol tudom EU es allami palyazatokon sem indul.
    Ha az EA ugy akarna egy teruleten nagyobb reszesedest elerni, hogy mas teruleten meglevo monopoliumaval akadalyozza ellenfeleit, vagy szeretne dokumentum formatumot szabvanyositani, akkor valoszinu oket is megkerik majd, hogy legyenek szivesek megnyitni az ezekkel osszefuggo eszkozoket. De jelenleg az EA nem ilyen ceg. Silany jatekokat keszitenek, de ez onmagaban nem buntetendo (max. a felhasznalok altal).
  • muerte2
    #34
    Én sem szeretném kiadni a munkámat. Mondjuk az EA-t vagy hasonló cégeket mért nem ostromolnak folyton a nyilt forráskód hívei hogy de azonnal tegyék közzé a kódokat?!
  • ziby
    #33
    egy -nek el tobb lett
  • ziby
    #32
    egy oprendszerben annyi hiba van mint egen a csillag.Es ezeket nem javithatja senki csak az M$. Nem azert hasznalok szabad szoftvert mert en mar holnap modositani akarom a linux kernelt. Hanem mert tudom hogy a kernel hackerek a sulyos hibakat par ora leforgasa alatt kijavitjak. Legyen hetvege, unnepnap, vagy barmi. Nem kell hogy azok az emberek eppen dolgozzanak akiknek kiadahtjak a hivatalos javitast. Barki befoltozhatja a rendszeren tatongo lyukat

    A masik hogy a window es a hozza irt alkalmazasok soha nem lessznek olyan sokretuek, olyan jol mukodoek, atgondoltak, halalra optimalizaltak mint nyilt forrason epitett tarsaik.
  • rek2000
    #30
    hmz...
  • gkalcso
    #29
    > Igy konnyen belathato az is, hogy a Windows "sikere" nem a fejlettsegeben rejlik, hanem

    hanem a mögötte álló milliós szerződések/beszerzések jutaléka utáni vágyból.
  • grobs
    #28
    Nem hiszem, hogy divat valami ami tobb mint 2 evtizede jellemzo. Az MS -t mar a DR-DOS problemaknal is divat volt "fikazni".
    Ez a valtozas pedig akkor lenne pozitiv ha nem kellett volna hozza 4 ev es 3 kontinens birosaga hozza.
  • DjDano
    #27
    Ti meg minden pozitív változásnál is csak divatfikázásra vagytok képesek...
  • Narxis
    #26
    Nem vagyok Linuxos, de MINDEN MS,Intel hírnél ott véded őket, és még értelmes, érvelésre, ok-okozati kapcsolatra épített hsz-et se írsz, hogy MIÉRT? Tőmondatokban véded őket, ez zavar, nem az, hogy DjMicrosoft is lehetne a nicked. Szerintem legtöbbször azt se tudod, hogy miről van szó, csak beírsz valamit az érdekükben...
  • Sanyix
    #25
    Mondja hogy "vérlinuxos" egy ms vérfanboy
  • rigidus
    #24
    tiszta ovoda...
  • Wilddog
    #23
    Honnan lehet letölteni? :)
  • DjDano
    #22
    Mondja ezt egy vérlinuxos :D Amint mondtam az a szintiszta igazság... Itt már rég nem a monopólium ellenes harcról van szó
  • ozric
    #21
    "És akkor mindenki elégedetlenkid mert te mint fejlesztő aljas módon nem akarod kiadni a nyílt forráskódot, hogyaztán pistike átírja és eladja..."

    A következők _együttesen_ problémásak:

    1. Domináns az oprendszer piacon
    2. Jelentős piaci részesedésű alkalmazásokat is fejleszt (Office, MS SQL, Exchange, Dynamics, stb)
    3. Az oprendszer és az általa fejlesztett alkalmazások kommunikációját (API, protokoll, doksi) nem osztja meg a többi alkalmazás fejlesztő céggel.

    A fenti három dolog együtt az EU jogszabályok szerint erőfölénnyel való visszaélés. A mostani akció a harmadik feltételt lövi ki, így oldja fel a jogsértő állapotot.
  • Narxis
    #20
    Te figyelj már, szerintem ezt te direkt csinálod, vagy valami bot vagy.. Ennyire gyökér ember nem lehet a világon. :D
  • macleod2005
    #19
    Csak akkor szépen gondold át, hogyha te csinálnál oprendszert (vagy akármilyen progit), és netán el is tudod adni és pénzt keresel belőle. És akkor mindenki elégedetlenkid mert te mint fejlesztő aljas módon nem akarod kiadni a nyílt forráskódot, hogyaztán pistike átírja és eladja...

    Ha meg nem akarsz windowst használni (nemhogymég fizetni is érte) akkor tessék linuxot használni, az ráadásul nyílt forráskódú is (kellemes időtöltés a forráskódból drivertelepítéses, game-ektől mentes világban)
  • rigidus
    #18
    > Tisztában vagyok nem ennyire szimpla a dolog, de áljunk már meg egy szóra, senki se kért hogy használd a wint.

    A Windows hasznalat melleti dontes az soha sem a keresben, vagy szabad valasztasban merult ki, hanem legtobbszor a celfeladat iranti kenyszerben. Ha egy celfeladatomra szukseges szoftverre kizarolag Windows port letezik, akkor a Windowst en nem szabad elhatarozasbol valasztottam, hanem "szabad" kenyszerbol. Ha pedig egyszer mar a kenyszer valasztott helyettem egy (indokolatlanul) aranyarban mert operacios rendszert, a minimum elvarasom az lenne, hogy a mas celfeladatokat erinto alkalmazasaimat olyan platformra epithessem amelynek az interfeszei nyiltak es nem nekem kell sniffelnem hetekig, honapokig mire minden vilagos lesz es megbizhato alkalmazast tudok raepiteni.

    Igy konnyen belathato az is, hogy a Windows "sikere" nem a fejlettsegeben rejlik, hanem a felhasznaloi interfesz birtoklasaban es az ugyfelei valasztasi lehetosegeinek az azon keresztuli kozvetett manipulalasaban.
  • rigidus
    #17
    > Te figy már progizmár le nekem egy os-t, a fejlesztéseket áld te, majd add már ide nekem, hogy egy laza compile make után használjam ok?

    Mazsolazzal innen.
  • Ferrer
    #16
    És mi van ha DjDano nem fiatal? Ezt miből állapítod meg?
    Szerintem is igaza van. Meg lehet nézni, Amerikában mennyi hülye van, azt' mégis sikeresebbek, itthon meg mindenki felbassza az agyát minden apró dolgon, és csodálkozik, hogy sosem jut ki a disznóólból.
  • rigidus
    #15
    > Szerintem meg az a szánalmas aki lehülyézi emiatt Ballmert! Ha mindenki ilyen laza lenne mint ő, sokkal jobb világban élnénk...

    Nagyon fiatal lehetsz Te meg.
  • DjDano
    #14
    Nem rád gondoltam, de a videó kommenteknél azért elég sürű a stupid szó :)
  • roliika
    #13
    Jómagam is előnyben részesítem az MS fejlesztő eszközeit. :)
  • DjDano
    #12
    Egyébént a MS-ot csak akkor fogják békén hagyni ha felhagy az oprendszer fejlesztéssel, tehát SOHA....
  • roliika
    #11
    Nem hülyézem le! Jó arc! :) Adakoznak elég sokat és több ezer vagy százezer munkahelyet teremtenek..semmi bajom vele!
  • roliika
    #10
    És persze Developers forever!
  • DjDano
    #9
    Szerintem meg az a szánalmas aki lehülyézi emiatt Ballmert! Ha mindenki ilyen laza lenne mint ő, sokkal jobb világban élnénk...
  • roliika
    #8
    Mit is mondhatnék erre? I...love...this...company....JEEEEEEEEEEEES!!!
  • Skynet85
    #7
    Mamám :O Menjél már szépen vissza ovodába:D aztán a tejbe papi recepejét követeld így rozsika nénitől:D

    Te figy már progizmár le nekem egy os-t, a fejlesztéseket áld te, majd add már ide nekem, hogy egy laza compile make után használjam ok?

    Tisztában vagyok nem ennyire szimpla a dolog, de áljunk már meg egy szóra, senki se kért hogy használd a wint. Tudod még egy TV manulat se kapsz meg ingyen nem hogy egy win forrást...
  • cousin333
    #6
    "A kész tényeket akarom látni ! A nyílt forráskódok linkjeit. A Windows XP kernel forráskódjának linkjét ! Nem rizsákat."

    He? És ezt milyen megfontolásból? Mégis, miért kellene a Microsoftnak kiadnia ezeket?
  • Yv@n
    #5
    Annak amit mondassz egy szépséghibája van csak: Az "egyszeri windóz user" ballisztikus ívből szarik a protokollokba...azt sem tudja mi az.
  • teddybear
    #4
    Először is, hiszem, ha látom.
    Másodszor, Ha igen, akkor is jó pénzért, illetve válogatott ügyfélnek.
  • Csi9aa
    #3
    "Nem Moszkvában hanem Leningrádban, nem Mercedeseket hanem Volgákat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak"
    :P
  • ozric
    #2
    Mielőtt mindenki elsírja magát a meghatottságtól, nem szabad elfelejteni, hogy a fent leírt dokumentációk és API-t megosztását a 2004-es EU per elvesztése kapcsán __kötelező__ közzétennie a Microsoftnak. Bezzeg a gonosz nyílt forráskódot fejlesztők nem remegő térdekkel könnyek között rebegnek imát, hanem lesajnálóan megjegyzik: egy négy éves ítéletet már nagyon ideje volt végrehajtani. A szemetek! Nem látják át a Microsoft jóságát! Igaz, hogy az EU területén nem lehet szoftvereket szabadalmaztatni, de a szabadalmak jogdíjait mindenki fizesse meg, mert a Microsoft a legnagyobb, leggazdagabb cég, és nagyon jól tudja mi kell az ügyfeleknek. Gondolkodni meg nem érdemes, a sajtóközleményben minden szükséges információ le van írva.

    Ezúton szeretném megköszönni a Microsoftnak, hogy végre felfedezte hogy egyes felhasználóknak fontos a ipari szabványok támogatásának állapota, és talán a jövőben nem a szabványügyi hivataloknak kell igazodni a Microsofthoz (pl. OOXML), hanem a Microsoft fog igazodni a nemzetközi szabványokhoz.