• Narxis
    #25
    Vagyonelkobzásról még nem hallottam, csak gép/server lefoglalásról.Százmilliós bírsággal cégeket szoktak sújtani, a magánszemélyek százezreket fizetnek(ami szerintem is túlzás, csak a tisztánlátás kedvéért írtam le). Ezek mindig egy konkrét ügytől függnek, hogy mennyire kemények. Pl. nemrég elkapták azt a kalózmásolatterjesztőt aki a hamis windowsok 90%(!!!)-áért felelős Ázsiában. Na itt reálisnak látom az ilyen szankciókat, mivel valószínűleg úgy károsított meg embereket, hogy nem is tudtak róla, hogy hamis windows-t vesznek( a srác hologramos dvd-ket is készített). De egy 3gyermekes anyukát több százezer $ pénzbírsággal sújtani tényleg nonszensz.Szerintem példát akartak statuálni rajta. Amit én próbálok, az az, hogy mindkét fél szempontjából nézzem ezt az egész torrent hisztériát. A másik amitől inkább félek, hogy egyszer besokall valaki, számomra fontos, értékes termékeket készítő ember(film,zene, játék, szoftver) és azt mondja, hogy "basszátok meg, nem készítek többé semmit, van elég pénzem, visszavonulok,csá". Sajnos én is letöltök 1-2 dolgot, de ami borzasztóan tetszik, és szeretném kifejezni a hálám az alkotó iránt azt megveszem. Ezek általában zenei cd-k vagy 1-2 játék, de tényleg nagyon ritkán találok olyat amit érdemesnek tartok arra, hogy pénzt adjak érte. Nem akarom én a jogvédőket védeni mert eléggé gyökerek, inkább azokat az embereket sajnálom akik megcsinálják a terméket és aztán alig látnak belőle pénzt mert vagy lenyúlja a kiadó vagy letöltjük.