28
  • who am I 7
    #28
    Ja és így RGO , a művészeknek nem közvetlen abból van pénze sajnos, h kiadja a cuccait...az csak a kiadóknak kedvezett, mert reklámozta, vették stb.A művésznek csak a reklám volt a lényeg ennél.De mivel már meglehet oldani másképp..ezért a kiadó kiamarad.A reklám mehet tovább, én ÖRÜLNÉK HA töltenék a cuccaimat, nemhogy még ugatnák miatta...Lesz is pár munkám, tolni fogom fel a netre, h szedjék..mert az eddigiekről csak pozitív jött.És a komolyabb pénz pedig a fellépésekből van, és ez itt a lényeg.
  • who am I 7
    #27
    "megcsinálják a terméket és aztán alig látnak belőle pénzt mert vagy lenyúlja a kiadó vagy letöltjük."

    Egyébként még az előzőhöz hozzászólva, qvára nem mind2 fél hibás, hanem csak a pirosseggű kiadók minimum 80%-ban.20%-ban a letöltő.Nem 1 producer ismerősöm van, és már netes kiadóknál vannak a cuccaik.Kel belőlük rendesen, DEEEE!!! VAGY NEM LÁTNAK BELŐLE PÉNZT egyáltalán vagy fél / 1 év múlva fizetik ki....Én is van olyan, h letöltöm, de akinek tetszik a munkája támogatom, és megveszem a cuccábol az arra érdemeset.ENNYI.itt kúrvára nem az van, hogy MINDKÉT FÉL HIBÁS.Hanem kúrvára az van, h a pirosseggűeknek befellegzett, és kapálódznak és mindenféle szankciókkal próbálkoznak (hisz már nem lehet 0 munkával milliókat szakítani), ahelyett, h szépen kussbamaradnának.
  • aaaaa
    #26
    Ha valakit akinek az össz. vagyona mondjuk 10 millió 100 millióra bírságolnak az nem éppen az ? Legfeljebb nem így nevezik... Persze ez az összeg még ! szerencsére nálunk nem divat, de Amerikában már igen.
    Volt már ilyen, hogy visszavonult , vagy becsődölt cég, aki nem készített új játékot, vagy nem csinált új filmet. De a jogvédők nagy ívben tesznek erre, mert az alkotónál többnyire minimális összeg marad az összes begyűjtött pénzből. Nekik tök mindegy ki megy csődbe , csak sokat adjanak el bármiből, nem érdekes milyen hulladékot vesznek az emberek.
  • Narxis
    #25
    Vagyonelkobzásról még nem hallottam, csak gép/server lefoglalásról.Százmilliós bírsággal cégeket szoktak sújtani, a magánszemélyek százezreket fizetnek(ami szerintem is túlzás, csak a tisztánlátás kedvéért írtam le). Ezek mindig egy konkrét ügytől függnek, hogy mennyire kemények. Pl. nemrég elkapták azt a kalózmásolatterjesztőt aki a hamis windowsok 90%(!!!)-áért felelős Ázsiában. Na itt reálisnak látom az ilyen szankciókat, mivel valószínűleg úgy károsított meg embereket, hogy nem is tudtak róla, hogy hamis windows-t vesznek( a srác hologramos dvd-ket is készített). De egy 3gyermekes anyukát több százezer $ pénzbírsággal sújtani tényleg nonszensz.Szerintem példát akartak statuálni rajta. Amit én próbálok, az az, hogy mindkét fél szempontjából nézzem ezt az egész torrent hisztériát. A másik amitől inkább félek, hogy egyszer besokall valaki, számomra fontos, értékes termékeket készítő ember(film,zene, játék, szoftver) és azt mondja, hogy "basszátok meg, nem készítek többé semmit, van elég pénzem, visszavonulok,csá". Sajnos én is letöltök 1-2 dolgot, de ami borzasztóan tetszik, és szeretném kifejezni a hálám az alkotó iránt azt megveszem. Ezek általában zenei cd-k vagy 1-2 játék, de tényleg nagyon ritkán találok olyat amit érdemesnek tartok arra, hogy pénzt adjak érte. Nem akarom én a jogvédőket védeni mert eléggé gyökerek, inkább azokat az embereket sajnálom akik megcsinálják a terméket és aztán alig látnak belőle pénzt mert vagy lenyúlja a kiadó vagy letöltjük.
  • aaaaa
    #24
    Miért a teljes vagyonelkobzás, vagy az aprócska százmilliós bírságok egyes esetekben pitiáner letöltésekért még nem elég "kemény szankció" ???
    Miért is lenne hibás a letöltő, mikor az internettel tálcán kínálják neki a warezt. Eközben az üres CD DVD gyártók, a hardvergyártók, és a szolgálatatók cinkosan dörzsölik a kezüket, hogy mennyi mindent eladtak.
    Mert ugye de rossz, hogy "megcsippelik" azt a playstationt, de ha nem lehetne, a tizedét sem adnák el. Meg warez így, warez úgy, de azért nem rossz az a pár milliárd, ami a szélessávú internet előfizetési díjából minden hónapban csordogál...
    Valamivel mindenki rosszul jár, ha nem lenne warez , akkor az iparág más részei keresnének kevesebbet. (kevesebb hardware, üres adathordozó, vagy internet előfizetés kelne el)
  • Narxis
    #23
    A filmvilág ilyen, egy híres ember sokat ér. De szerintem a kiadók veszik ki jobban a részüket a magas árból.
  • Narxis
    #22
    Igen, éppen ezért írtam, hogy mindkét fél hibás. A jogvédők hajtóvadászatot indítottak, a warezolok meg márt csak azért is letöltenek. Először meg kellene teremteni a reális árakat, ha ez megvan lehetne keményen szankcionálni a letöltéseket. Sajnos szerintem patthelyzet van, így csak jobban el fog durvulni a helyzet.
  • Narxis
    #21
    Stílus az ember. Amúgy én angolul nézem, nem bajlódok szinkronnal.És nem bújok sehova.
  • arty
    #20
    mivel döntés még nem született a pirate bay ELLEN, mi alapján tehették meg?
    mi volt a jogi alap???

    elképesztő.
  • JL666
    #19
    én gondoltam erre. És te gondoltál arra, hogy egy szinész egy filmért miért kap hollywoodban a te havi fizetésed 2500-szorosát?! Teljesen aránytalanok az egyes munkák által elismert fizetések.
    Amúgy mi történik a világgal piratebay nélkül? Akik használják átmennek a torrentspy-ra vagy az isohunt-ra. Ezáltal a probléma megmarad (!!!), csak egy másik oldallal kapcsolatosan fog felmerülni.
  • rigidus
    #18
    Ezek a sznob idegenek Magyarorszagrol is milliardokat szivattyuznak ki tinedzserek es felnottek zsebebol egyarant.
  • arrakistor
    #17
    nem értem mit vagytok úgy odáig meg vissza... már a maga a cikk sem túl érdekes , sokkal érdekesebb lenne ha _Magyar_ emberek _valós_ hétköznapi gondjairól szólnának a cikkek és nem sznob idegenek virtuális nyűgjéről, meg dollármilliárdjairól....
  • rigidus
    #16
    > Gondoltatok arra, hogy amit a Pirate Bay tesz az amellett, hogy a kedvenc sztárjaitokkal(zenészek, színészek, játék készítők) nem etikus és illegális?

    1. Mit tesz a PB? Amit nem tesz az nem egynlo azzal amit "tesz".

    2. Mi az etikus, nem etikus? Szerinted a RIAA altal vedett zenei muvek arai etikusak? Az szinten etikus, hogy a szponzorjaik, kiadoik tobbszoroset teszik zsebre mint maguk a "muveszek" es meg a muveszek tobbsegenek igy is az a legnagyobb problemaja, hogy milyen uj jacht-ot vegyen evrol-evre? Mig ugye ezeket a penzeket mind egyszeru hetkoznapi emberekkel akarnak megfizettetni, akik kozt nem ritka akiknek hetekig kellene rakosgatni ra felre a penzt? Csupan azert mert rajongok es szeretik azt amit hallanak az etikus, hogy ugy nyuzzuk meg oket ahogyan kenyunk kedvunk diktalja?

    3. Ha az eloadok amiatt aggodnak, hogy igy nem kapjak meg a penzuket nem kene elgondolkodniuk, hogy talan ma 2008-ban van mar jobb megoldas is mint idiota profitbeteg szponzoroknak strichelni ahelyet, hogy kovetnek mas eloadok peldajat? Lasd: pl. youtube, iTunes ahol hemzsegnek a Muveszek es a rajongoik akiknek tetszik a muvuk azok ONKENT beledobnak a kasszajukba amennyit tudnak, vagy amennyire ertekelik a muvet.

    4. Az etikus, hogy hetkoznapi egyszeru csaladokat nyomoritanak meg tobbszazezer dollaros birsagokkal tucatnyi zenei mu letolteseert? Foleg ha olykor az elkoveto egy 12-13 eves gyerek?

    5. Az etikus, hogy feltoltod a SAJAT zenedet a SAJAT honlapodra, majd holnaputan kapod a zeneipartol a felszolitast, hogy igazold a mu eredetet? (Jogallamban neki kene igazolni, hogy az ove)

    6. Az etikus, hogy veszel egy ures CD-t, DVD-t, merevlemezt aminek az araba ELORE beepitettek a jogdijat mert feltetelezik, hogy ezt kifejezetten illegalis tartalmak tarolasara fogod hasznalni?

    7. Az etikus, hogy ha mar egyszer kifizetted a jogdijat nekik a mediak araban, azt 100%-ig figyelmen kivul hagyjak ha netan elkapnak es akar a fenti retorziokkal sulytanak? Esetleg szabadsagvesztes? (erre is volt pelda)

    8. Az etikus, hogy megatalkodott bunozokent kezelnek kiskoru tizeneves suhancokat mert egymas kozt cserelgetnek zenet?

    > Ők alkotnak valamit mi(igen sajnos én is) ellopjuk.

    1. Nem "ellopjuk" hanem letoltjuk (mar aki egyaltalan arra is erdemesnek tarja a oket es a muvuket). Ha ellopnad, akkor ugy elvenned tole, hogy talan a hatralevo eleteben is azt keresne, de ha megis megtalaljak nalad akkor sem dollarmilliokra kennek meg erte hanem VISSZAADOD neki azt amit "elloptal" tole.

    2. Meg egy auto ellopasaert is ennek a toredeket szabjak ki, ami viszont mar joggal es SZO SZERINT eltulajdonitas.
  • quentit
    #15
    Gondoltál már arra, hogy NINCS legális alternatívája a wareznak???
    Pl. máshonnan NEM lehet pl. magyar szinkronos HD filmeket szerezni.
    Szóval bújjál vissza a saját kis világodba!
  • Narxis
    #14
    Emberek! Gondoltatok arra, hogy amit a Pirate Bay tesz az amellett, hogy a kedvenc sztárjaitokkal(zenészek, színészek, játék készítők) nem etikus és illegális? Ők alkotnak valamit mi(igen sajnos én is) ellopjuk. Nem akarom senkinek megmondani mit tegyen, nincs is jogom hozzá, de azt elismerjük, hogy ez nem szép dolog? Mindkét fél hibás itt, véleményem szerint.
  • zserrbo
    #13
    Jogos! De nem mindenki volt ott ész osztásakor ezt se feledjük el :)
  • zserrbo
    #12
    Én úgy tudom nemsokára újra beindulul (a zöld rödögös oldalra célzok). Bár nem ástam magam bele a dologba, de azt olvastam a PB is felajálott nekik 2 szervert.
  • PepeLopez
    #11
    politikusok/jogvédők inkább azon dolgozzanak hogy egyre több ember tudja megvenni azt, amit inkább letölt :D
  • ZeemanX
    #10
    En is ugy gondoltam, hogy "aah, sebaj, majd csinaljak tovabb mas neven".
    De akkor mivan a "zöld ördögös" tracker oldallal? Hm?....
  • kadar1
    #9
    Szerintem idő kérdése aztán ki lehet majd játszani a blokkolásokat.Szerencsére az ember találékony.
  • Inquisitor
    #8
    Politikai cenzúra van ám németeknél, franciáknál vagy éppen dél-koreaiaknál is. Arról viszont nekünk kell tenni, hogy pl. itthon ne legyen.

    Az is vicces, hogy a PB-t cseszegetik a jogvédők, a Rapdshare (ha már feljött a neve) meg szépen kusban működik. Ráadásul kismillió olyan hely van, ahova több giga cuccot feltolhatsz anonim, és annyi embernek adsz linket hozzá, amennyinek akarsz.

    Csinálni a PB-nek tüköroldalt, akár többszázat, meg könnyen meg lehet oldani, ha véletlenül még is sikerül blokkolni (amit kétlek), akkor már csak néhány millió mások torrent tracker marad ...
  • Csaba42
    #7
    Jaja, ha UPC is beveztné ezt, menne a csere. Nem azért fizetek havi 8-10k között, hogy aztán megb*sszanak.
  • bakagaijin
    #6
    Hmm, Kína is blokkol oldalakat, meg cenzúráz is, Tájföld dettó, Irán dettó. Afganisztánban is kivégeznek valakit netes letöltés miatt. Észak-Koreában sem lehet csak úgy netje valakinek. Oroszok is bevezetnek politikai cenzúrát.

    25 ország van a Földön, ahol korlátozzák a szabad nethasználatot valamiféle módon. Dánia kivétel? Csak azért mert Európa, meg demokrácia? Csupán más hatalom gyakorolja a cenzúrát.
  • JL666
    #5
    igen, proxy. De egyre nagyobb a nyomás a pirate bay ellen. Majd újraalakul más néven, kész.
  • Sanyix
    #4
    hehehe proxy :D
  • Nagydög
    #3
    Remek. Akit nem erint a PB, azt nem erinti a dan birosagok idiotasaga, akit meg igen, az ha teheti, majd keres masik szolgaltatot, aztan mindenki tancol, es enekel. Vagyis kib..tak a szimpla userrel, meg az internet szolgaltatoval, egy darabbal sem adtak el tobb CD-t/DVD-t, viszont nehany ugyved megint lecserelheti az autojat valami ujabbra.
  • Vorpal
    #2
    1 millió másik siteon és trackeren elérhető minden - nemtudom minek fárasztanak.
    Ha egyet levernek 2 másik lép a helyébe.

    A világ egy szar hely és tele van szar alakokkal, ez olyan mint a terror elleni harc :
    Ha még valaki azt hiszi, hogy belőni egy családi házba megoldás a terror ellen - akkor az hülye
  • Gerygrey
    #1
    Ezek komolyan azt hiszik, hogy a PB basztatásával megoldódik a gondjuk, és mindenki tőlük fogja venni a szart? Bennem például csak egyre jobban gerjeszti az indulatokat a zeneipar ellen minden hasonló lépés, mára már oda jutottam hogy elvből nem vennék zenét akkor sem, ha megnyerném a lottóötöst.

    Hajrá Pirate Bay, ez az akció is csak arra volt jó hogy többen megismerjék és elkezdjék használni :)