Miért jobb a többistenhit mint az egyistenhit?
  • Jungbluth
    #209
    Föld banán alakú? Hahha, azt a részt annyira imádtam! Az volt a kedvencem, máson soha nem nevettem akkorát.
    "És így jöttünk rá Uram, hogy a Föld banán alakú."
    "Ahh, milyen fejlett már a tudomány."
    A második mondatban nem vagyok biztos, de valami olyasmi. :)
    2. Na ez itt a nagy baj. Annyi ember állítja, hogy ő látott valamit, és az biztos, hogy így meg úgy. Akkor te hiszel nekem, ha most azt mondom, hogy láttam Istent és Lucifert billiárdozni Szent miklósnál? Én biztos vagyok benne, egészen biztos. Ugye milyen lehetetlen helyzet, ha valaki egyszerűen nem képes megengedni sem, hogy tévedjen? Tőlem fenntarthatod ezt az álláspontot, de ezzel nem az Istenhez való hűségedet, hanem... Hát hadd ne mondjam, mit bizonyítasz.
    3. akkor jó, azért éreztem magamra vonatkozónak, mert igazából én se olvastam sose.
    4. Valóban nem vagyok boldog, bár ez a barátok hiánya miatt van, és egy terv miatt, ami egyre messzebb húzódik, és nem tudom befejezni. Tudom, hogy a hit jó, ha üresnek érzed az életet. De ennyi erővel az alkohol is jó. Bocs, ez rossz hasonlat volt.
    5. Inkvizíció alapján gondolom nem ítélsz el senkit.
    6. wow, ezt nem gondoltam volna. bocs, most mennem kell, de később majd kérdezlek.