338
Miért jobb a többistenhit mint az egyistenhit?
  • Balumann
    #218
    Azért kell benne hinni, mert van, de ha nem hiszek benne, akkor nem tudom hogy van? Nem furcsa ez egy kicsit? :D

    "Ha anyukád adni akar 1 cukrot de te ellököd magadtól és elfutsz" - Nem futok én el semmitől, ha felkínálja a lehetőséget, akkor nem. De nem kínálja! De ha azt mondja, hogy higgyek benne, hogy a számban legyen a cukorka mert az jó, akkor már elfutok :))

    Nekem az eszem diktálja, hogy a sátán, meg Isten csak a képzeletek szüleménye. Aki nem hisz benne, az látja, hogy mindezek butaságok :)

    Egyelőre semmi sem utal arra, hogy lenne lélek, csak filozófiai gondolatok. Sátánnal sem kötöttem alkut, ez az ár visszakérése meg emberi dolog :)

    Nem hiszek olyanban, amit csak a hit által tudhatnék hogy van, mert az szvsz már csak képzelet!
  • Gezukam
    #217
    Bocsi tényleg,hogy ezt csak így, de nekem ez annyira természetes értsétek meg,az én környezetemben ilyen kérdések már fel se merülnek hogy van-e lélek vagy Isten.
  • Gezukam
    #216
    Tudjátok az a probléma,hogy mindannyiunk közös ellensége,a sátán, végtelenül okos. Komolyan egyszerűen zseniális. 2 csapdát állít.

    1. Ezt mondja : nem létezek - egyszerűen briliáns komolyan :D nem kell félned tőle mert nem létezik,és ha te tényleg nem hiszel abban,hogy ő van, akkor úgy kárhozol el,hogy azt se tudod mi van.

    2. Ha ezt kikerülted és felismerted az ördögöt,h nagyon is valós lény, akkor azt mondja hogy : Oké hogy rájöttél tényleg létezem,de ha választani kell mégis én vagyok a jobb, a keresztényeknél sok a szabály, sok mindent nem lehet,nálam azt csinálsz amit akarsz boldog életet teremtek neked - ez így igaz de aztán annak nagyon visszakéri az árát,mert oda a lelked egy örökkévalóságig és itt már nagy gond van hogy se lélekben se sátánban se Istenben nem hisztek :(
  • Balumann
    #215
    Amíg nem szól hozzám, nem jelenik meg nekem így, addig én nem is teszem fel igazából a kérdést, hogy van-e. Igaz hit az, ha valaki sosem gondolkodik azon, hogy lehet tényleg nincs. Aki hívő, nem fogja megkérdőjelezni, mert fél, hogy elveszti a hitét. Teljesen igazad van, de erre tanítják a hívőket. Aki elveszti a hitét, az gyakorlatilag nem is valószínű hogy újra megtér, mert rájön, hogy teljesen csak az agykontrollon alapul.

    Én SOHA nem imádkoztam, még sem vagyok sosem szomorú, csak magamban és környezetemben bízok. Sikerült az érettségim is (jobban mint előtte hittem, hogy sikerülni fog :D), sosem vagyok szomorú sem, és tudom hogy boldog vagyok.

    A 2 dolog, amivel hívőket tudnak vonzani, az a boldogság, és a halál utáni élet. Namost, én boldog vagyok (tudom!), a haláltól meg mindenki fél (ösztönös, minden élő fél), de ugyan úgy halunk meg mint egy szunyog például. Nem lesz halál után semmi, nem fogunk emlékezni semmire mert az agyban történik. Így teljesen mind1, hogy ha meghalunk mi fog történni. Az biztos, hogy az idős kori szenvedésektől majd megvált minket, helyettünk fiatalok fognak élni, akik újra megtapasztalnak, átélnek mindent. Majd mikor már ismerik azt, amit lehet, akkor ők is meghalnak.

    Az életben kiaalakult ez a törvény, megszületik, él, elpusztul, a teste szerver anyagként táplálékká válik másnak.
    Én azt sem szeretném, ha eltemetnének, sem azt hogy emlékezzenek rám (az is csak szomorúságot okoz).

    Nem tartom magamat másnak más élőlényekhez képest, csak mert gondolkodni tudok, és a gondolkodásnak köszönhetően más értelmet adunk az életnek.
  • Gezukam
    #214
    Akkor ezt leírom még1x :D :A nemlétezőben lehet hinni, a létezőt lehet tagadni. Istent lehet tagadni - de csak mint létezőt.

    Balumann : nem hinni kell hogy legyen,hanem azért hiszek mert van. Nem úgy tértem meg hogy , na kipróbálom,hanem úgy hogy elhívott és lehet hogy téged is próbált már ,de ha ilyen erősen ragaszkodsz hozzá,hogy nincs akkor persze,h nem fogod Őt megtalálni,mégha Ő keres téged,akkor se. Ha anyukád adni akar 1 cukrot de te ellököd magadtól és elfutsz vagy ha azt mondod,h "úgyse adnád oda" ugyan azt a hülyeséget csinálod, lemondasssz valamiről,ami jó lenne neked , bocsi a hülye példáért. És mint az anyukád úgy Isten se fogja legyömni a torkodon,hogy : DE kisfiam,mert ez igenis jó neked és most megeszed! :D szóval ilyen nincs,ne is várd és tényleg látom hogy nagyon erősen kapaszkodsz az igazadba így nem tudom most mit tudnék mondani, szerintem nem lehet midnent aggyal és filozófiával magyarázni. Én mondjuk kb lehetetlennek tartom hogy semmiféle természetfelettiben nem hiszel, hanem csak a földi dolgokban, de ezek a dolgok mulandóak, olyan mint belekapaszkodni mondjuk egy papír elefántba,ha jön a szél elfújja veled együtt és akkor már késő lesz másik támpont után nézni.

    Hát ha elmennél templomba nemtudom te mennyire tudnál megfeszülni azért hogy higyj benne mikor nem akarsz hinni benne :D. Szóval ehhez az kell hogy te akard és ha megvan akkor se várj angyalsereget se álmokat... higyj és meglesz a gyümölcse,de ehhez hinni kell :D azt mondtad hiszel az emberekben, akkor kérlek hogy higyj bennem is,hidd el hogy nem beszélek össze-vissza, vagy higyj abban hogy nem véletlenül állunk egy ilyen beszélgetés fölött
  • Jungbluth
    #213
    Balumann: mi sem tudjuk, hogy létezik-e Isten, erről van szó! De neked is azt mondom, mint Gezunak: nem lehet kizárni olyasvalamit, amit nem tudunk biztosan. Ha ezt teszed, akkor csak annyi lesz köztetek a különbség, hogy ő bigott hívő, te pedig bigott nemhívő vagy.
    Igen, az emberi agy sok mindenre képes... Ez nagy igazság.
  • Jungbluth
    #212
    2. Jajj, nem azt mondtam, hogy rosszfele vezet. Csak azt mondtam, hogy az emberek egyik nagy gyengesége, ha nem képesek legalább az esélyét megengedni annak, hogy nincs igazuk, és amiben hisznek, talán nincs. És most nem a magam igazáról győzlek meg, hanem az ember szükséges elveiről beszélek.
    4. Nehezebb pillanatok előtt, -igen, ezt elmondom lelkiismeretfurdalás nélkül- szoktam imádkozni. Régen Istenhez imádkoztam, utána az északi istenekhez (nem szégyellem, akkor abban hittem), most pedig ahhoz, aki meghallja. Nem tudom, kihez imádkoztam érettségi előtt, de imádkoztam :) De ha erre azt mondod, hogy "Na, ugye hogy igazam volt", akkor agyvérzést kapok.
    5. Hidd el reformátusokra is rá lehetne húzni dolgokat. De nem tesszük mivel nem egy hívő cselekedete alapján értékeljük az vallást. (Bár a zsidóknál lehetne, de az más tészta). A katolikusokat meg vlaóban hagyjuk, mert az tényleg nagyon bigott.
  • Balumann
    #211
    Najah ez egy érdekes vita. Te tudod, hogy van, mi meg tudjuk, hogy nincs :)
    Nagyon meggyőzően tudsz érvelni Isten létezése mellett. De az agykontroll ismerettségem alapján tudom, hogy mikre képes az agy, főleg ha erősen hiszünk valamiben. Ennek köszönhető, hogy szinte mindegyik vallást ugyan úgy el tudták terjeszteni az emberekben.

    Tudom, hogyha most elmennék a templomba, és erősen hinnék benne, hogy létezik, és hogy boldog leszek általa, még akár hozzám is szólna álmomban :D Vagy ha a görög istenekben hinnék, akkor találkozhatnék Zeusszal vagy valamelyik istennel!
    De nem, tudom hogy nincs, tudom hogy nem Istenben való hit nélkül is boldog vagyok. És ezt onnan tudom, hogy nagyon szeretek élni, szeretem a családomat (nincs testvérem csak féltesóm, akikkel holnap megyek Horvátországba... ^^), szeretem az állatokat, stb.

    Ezt is már sokat hallottam, hogy tudják, hogy létezik, anyukám mesélte hogy valamelyik ismerőse haldoklott, és álmában megjelent neki Isten, és mondta hogy még dolgod van a földön, nem szabad meghalnod... és azóta hitt benne. -> Erre egyértelmű a válasz, tudatalatti és oxigén hiány!

    Junbluth: Nem, nem hiszek az lélekben, mert nincs semmi bizonyíték arra, hogy létezne. Ez már nem hit kérdése. Istenben hinni kell, hogy legyen (az agy tulajdonságait használják fel hívők szerzésre!), lélekben nincs értelme, már nem vallás hanem filozófia, elméletek.
  • Gezukam
    #210
    2. Jó akkor azt mondom,hogy az én hitem már nem azon alapszik hogy vakon megbízok benne akárhova is vezet, mivel bizonyos dolgokban már biztos vagyok. Tudom hogy nem vezet rossz felé és tudom hogy azóta vagyok boldog mióta megtértem, nekem ennyi is elég lenne, de itt a Biblia, az útmutató,a templom,a gyülekezet...minden.

    4. De pont erre akartam kilyukadni, van amit nem egyszerű és nem is kell megoldani "fölsőbb" segítség nélkül.

    5. Az inkvizíció katolikus dolog. Ők még a protestánsokat is üldözték szóval hidd el, elítélem őket is :D amúgy is katolikusokat már megebszéltük,tudod mi a véleményem
  • Jungbluth
    #209
    Föld banán alakú? Hahha, azt a részt annyira imádtam! Az volt a kedvencem, máson soha nem nevettem akkorát.
    "És így jöttünk rá Uram, hogy a Föld banán alakú."
    "Ahh, milyen fejlett már a tudomány."
    A második mondatban nem vagyok biztos, de valami olyasmi. :)
    2. Na ez itt a nagy baj. Annyi ember állítja, hogy ő látott valamit, és az biztos, hogy így meg úgy. Akkor te hiszel nekem, ha most azt mondom, hogy láttam Istent és Lucifert billiárdozni Szent miklósnál? Én biztos vagyok benne, egészen biztos. Ugye milyen lehetetlen helyzet, ha valaki egyszerűen nem képes megengedni sem, hogy tévedjen? Tőlem fenntarthatod ezt az álláspontot, de ezzel nem az Istenhez való hűségedet, hanem... Hát hadd ne mondjam, mit bizonyítasz.
    3. akkor jó, azért éreztem magamra vonatkozónak, mert igazából én se olvastam sose.
    4. Valóban nem vagyok boldog, bár ez a barátok hiánya miatt van, és egy terv miatt, ami egyre messzebb húzódik, és nem tudom befejezni. Tudom, hogy a hit jó, ha üresnek érzed az életet. De ennyi erővel az alkohol is jó. Bocs, ez rossz hasonlat volt.
    5. Inkvizíció alapján gondolom nem ítélsz el senkit.
    6. wow, ezt nem gondoltam volna. bocs, most mennem kell, de később majd kérdezlek.
  • Gezukam
    #208
    Nos :)

    1. Létezik,vagyis van. Szerintem Ő nem olyan fogalom amint emberi,vagy földi értelemmel meg tudunk határozni, Ő Isteni és ott van,ahová a tudomány már nem ér el...

    2. Értem, hogy mire gondolsz,de nem értek egyet. Mivel olyan dlogról beszélünk,amit jól ismerem és magam is tapasztaltam olyat,ami bizonyítja a létezését, nem állíthatom azt,hogy lehet,hogy nincs. Tudom hogy nektek ez fura,de én ezt teljesen természetesnek veszem. Olyan lenne mint azt mondani,hogy a Föld banán alakú :D

    3. Ezt speciál nem neked írtam ,hanem Balumannak,mert ő írta,hogy nem olvas Bibliát és Bibliai ismerete műv.töri órárol származik.

    4. Örülök neki,hogy "Jól vagy" de úgy érzem viszont nem vagy boldog és azért az nem mind1. Ne próbáld meg a benned lévő űrt földi dolgokkal kitölteni, ha valami úgy érzed hiányzik, ne az legyen hogy iszol rá egy sört vagy szívsz rá 1 cigit (CSAK példa) hanem tudd,hogy Isten hív.

    5. Hát nem tudom. Nem a Biblia miatt tartom őket ennyire... hanem mert most volt Pesten buzifelvonulás. Rendben csinálják csak nyugodtan,de szólok ott nem csak csendes melegek voltak hanem a transzvesztitáktól kezdve minden eldeformált emberi forma volt ott...és mivel Pest talán legforgalmasabb részein történt a dolog (Hősök tere és környéke) elképzeltem hogy kimegy egy 8 éves kissrác az utcára, meglátja ezt a dolgot és azt hiszi ez a normális, vagy csak felébred benne is ez a vágy vagy akármi...legjobb esetben undorodva elfordul, amikor két 50 éves papa feszülős női ruhában simogatja egymást... és az meg a dolog másik része hogy rengeteg pénz is egy ilyet megszervezni és ők nem fizettek érte,max annyit ,ami az adójukbol erre ment.

    6. Én szellemes-varázslós témában is otthon vagyok valamennyire(és nem a Harry Potter-ből),szóval ha gondolod kérdezz.
  • Jungbluth
    #207
    Na, megjöttem :) Kemény volt 100 fokban teniszezni, a pálya meg tiszta El-Alamein. Mindegy.
    1. A létező itt azt jelenti, hogy beszélünk róla, vagy hogy tényleg él? Például Miki egér "létezik"?
    2. Szerintem egymás elfogadása akkor lehetséges, ha engedékenyek vagyunk a másik gondolatával szemben. Én például azt mondom: "Nem hiszek Istenben, de lehet, hogy van. Nem utasítom el, hisz nem lehetek biztos benne, hogy nincsen."
    Jó lenne tőled is egy olyat hallani, hogy: "Én Istenben hiszek, de azért lehet, hogy ő még sincs. Talán én tévedek."
    Így az egész beszélgetés értelmetlen. A "hinni" nem egyenlő a "vakon hinni"-vel, de néha sajnos összefolyik a kettő. :( Tudom, hogy 16 éves vagy, de a szélesebb perspektíva csak hasznodra válhat. Különben pedig igazolódik a "szolga-elv".
    3. Attól még, hogy nem olvasom a bibliát, vitatkozhatsz velem róla. A keresztény vallás fejlődésével is többnyire tisztában vagyok, mint ahogy a bibliai történetekkel is. Egyébként sokat vitatkozni nem lehet, hisz végső bizonyítékok nélkül nem túl könnyű érvelni. Az pedig nem érv, hogy "úgyis van".
    4. 4 testvér? Szerencsés vagy. Nekem csak két bátyám van, viszont egy barátom sincs, barátnő se. Bár a válásért nem irigyellek, már ha megtörténik. De Isten adja, hogy ne.
    Én se akarok nagy gazdagságot, bár ebben szerepet játszik az is, hogy most eléggé... "Jól vagyok", azt hiszem elég jól élünk.
    5. A homoszexualitás-téma: Megértem, hogy dühös vagy, ha látsz az utcán egy seggrázó pávát, de ha valaki otthon ül... esetleg férfi, és egy másik férfival van, te azt mondod, hogy pokolra kerül? Akkor is ez lenne a véleményed, ha a Biblia őket is embernek tartaná? Mert ha nem, az azt jelenti, hogy te csak a Biblia miatt elítélsz valakit.
    "csak tudod a melegek nem foglalkoznak ilyennel."
    Hát nem csodálom, hogy nem túlbuzgó keresztények, miután a Biblia szerint elítélendőek olyasvalamiért, amiről nem is tehetnek. Mindez nem igazolja az említett "seggrázó" kisebbséget, illetve lehet, hogy többség. Nem tudom, nem olvasok túl gyakran meleg statisztikákat.
    6. Azt elhiszem, hogy a géppityát nem fogod megkapni, még ha kéred se :) A szellemes-varázslós témába inkább nem mennék bele, arról tényleg nem tudok szinte semennyit, pláne nem annyit, hogy értékelni tudjam. Egyébként is annak jó része bohóckodás, nem is tudok róla, hogy van e igaziból "komoly" varázslás.
  • Gezukam
    #206
    Egyébként az biztos,hogy ha egy meleg eljönne a gyülekezetünkbe,akkor biztos csúnyán néznénk rá egy darabig,de nem lenne megtilltva,h jöjjön és ha tényleg megtérne Istenhez akkor midnen rendben lenne vele, nem kárhozna el,csak tudod a melegek nem foglalkoznak ilyennel. Szerencsére nincs nagyon meleg ismerősöm,de ha van az tuti nem hívő,nekik az a fontos hogy meglegyen a felvonulásuk,hogy büszkén hirdethessék az emberi erkölcs pöcegödrét...
  • Gezukam
    #205
    Ez nem felvilágosultság kérdése :D ez így elég rossz kifejezés, úgy hangik mint, ha minél felvilágosultabb vagyok,annál több szart elfogadok. A Bibliában benne van hogy a homoszexualitás BŰN és ISten útálja a bűnt. Isten nem ilyennek teremtette az embert, férfi és nő ez a helyes. Nem is véletlenül, a homoszexualitás nyilvános gyakorlása,meg hogy már büszkék is rá az emberi faj nyomorult állapotának mércéje...

    A varázslás pedig csak az ördög álltal történhet, mivel Isten nem akar nekünk ilyen képességeket, de a médiumok és egyéb személyes képesek kapcsolatba lépni a szellemvilággal olyan szinten hogy fizikai fájdalmakat is szereznek,amelett hogy onnantól kezdve tömény rettegés lesz az életük, Isten ettől óv,óv attól ami rossz nekünk. Ezért is van ha kérek egy gépfegyvert karácsonyra,nem fogja megadni,pedig hallotta a kérést,de tudja,hogy megölném vele az osztálytársaimat.
  • Gezukam
    #204
    A nemlétezőben lehet hinni, a létezőt lehet tagadni. Istent lehet tagadni - de csak mint létezőt.

    Igazából tagadhatod az egészet és lehet,hogy egész jó életed lesz tényleg,amit elmondtál család stb. DE a halálod pillanatában rá fögsz jönni mindenre,de akkor már késő lesz és onnantól kezdve egy örökké valóságig fogod bánni, és igazából nem tudom miért óvjátok magatokat ennyire a vallástól. A hamis vallástól kell is, de egy protestáns gyülekezettől semmiképp sem. És igazából ahová a tudomány nem ér el, ott van Isten és ez mindig is így lesz és ezért nem fognak sose feltalálni időutazást vagy ilyesmit se,mert azt Isten adta nekünk és nem véletlenül.

    Igen sajnos gondoltam, hogy nem olvassátok túl sűrűn azt a könyvet, pedig nem véletlenül hívják A Könyvek Könyvének, érdemes bele nézni. De így nagyon vitába se lehet szállni egymással :) nem ismered olyan átfogóan a keresztény vallást,h azt tudásnak lehessen mondani és amiről nem tudsz vagy csak keveset attól meg lehet hogy félsz,de Krisztus nem elvenni akar semmit, csak vár hogy észrevedd és utána megadja,amire tényleg szükséged van.

    Magunk között vagyunk mesélhetek magamról, nem vagyunk gazdagok,szüleim válófélben vannak,van 4 testvérem, nagyon szeretem a barátnőmet és van sok barátom.

    Igazából már azért is hálás lehetek,h 4 végtaggal születtem , nem többel és nem kevesebbel, de most egyszerűen tök boldog életem van úgy érzem nehezen lenne teljesebb. Biztos elfogadnék egy gyémánt palotát,de most az miért lenne jó? Olyan mint mondjuk megkajálni valahol valami nagyon finomat és nem jóllakásig enni,hanem rosszul létig :), gondolom értitek a példát


  • Jungbluth
    #203
    Gezukam: látom a református irányzat sem tudott annyira felvilágosultabb lenni a katolikusnál, hogy vége elhagyja az olyan ostobaságokat, mint a homoszexualitás elítélését, sőt, bűnnek tartását. Én a kereszténységet részben azért is utáltam meg egy kicsit, mert ilyen rigolyákat nem volt képes sose levetni magáról. A "szeretet", és megbocsátás vallásán szerintem ezek fekete foltok... De hát ez személyes vélemény.

    Balumann: Az a baj, hogy amit mi léleknek próbálunk hívni, az könnyen megmagyarázható az agy által generált dolgokkal. De te hiszel a lélekben?
    A Bibliát amúgy én se olvastam el, de a történeteket tudom. Látom, mi ketten gondolatilag eléggé egyezünk.
    Az evolúció kissé még vázlatos.
    Bocs, most én is kicsit hézagosan írok, de most mennem kell. Délután írok majd. Helló!
  • Balumann
    #202
    Őszintén szólva a bibliát így nem ismerem, sosem olvastam bele! Természetesen azért sok dolgot ismerek (biblia ismeret, művtöriből sok mindent ismerek, stb.), de így véleményt alkotni nem tudok. Az ószövetségi részt én is nagyrészt csak agyszüleménynek, vagy jelképes történetnek gondolom, az újszövetség történelmi részét viszont nem lehet letagadni.
    Jézus is biztosan élt, de nem hiszem el, hogy több volt egy bölcs embernél. Ha egyszer unatkozok, lehet elolvasom a bibliát. De tudom, hogy soha nem fogok hinni benne.

    "Mit ér az embernek,ha az egész világot megnyeri, de lelkében kárt vall?" Nem hiszek abban sem, hogy a lelkünknek bármi érzelmi, gondolkodó része lenne. Az egyéniség is a gondolatok, tudás alapján fejlődik. Mindneki külön egyén a lélek miatt, de mindenki másmilyen a teste miatt.

    Én is sokat gondolkodtam, hogy mitől lehet ilyen gyönyörű és érdekes a természet. De 2 dolgot nem szabad elfelejteni. Amit látunk, az az agyban jön létre, és hogy milyennek látunk valamit attól is függ, hogy milyen érzelmi állapotban vagyunk. A másik, hogy azok is csak hullámok, akárcsak a hang, a szineket csak az agy bontja fel ilyen módon! De lehetne akár fekete fehér is a látásunk, a természet akkor is ugyan olyan lenne, mégis teljesen másképpen néznénk a világra.

    És hát igen, az evolúció elméletben, meg világ kialakulásáról támasztott elméletekben rengeteg hiányosság van. De egyre kevesebb, és közeledünk a megoldáshoz (persze lehet, hogy ez is olyan dolog, hogy közeledünk, de mire eljutunk már rég nem élünk).

    Tehát összefoglalva, én az ilyen vallásokat, amiket tanítanak is, butaságnak tartom. Abban hiszek, hogy én most élek, én én vagyok, és a való életben találom meg a boldogságot, harmóniát, nem Istenben. Nem akarok halál után menyországba kerülni, ez számomra amúgyis csak mese!

    Sry ha hülyén fogalmaztam, csak sürgetnek, később jövök.
  • Gezukam
    #201
    Balumann kérdezhetek valamit? Mi a véleményed a Bibliáról?
  • Gezukam
    #200
    Ja amúgy elnéztem a kérdésedet...

    "akik hisznek a... Varázslásban" Hinni lehet a varázslásban,mivel van varázslás, de maga a varázslás gyakorlása próbálgatása vagy épp szellemidézés,szóval ezek a dolgok útálatosak az Isten előtt,mert gonosz dolgok
  • Gezukam
    #199
    Nem voltam fél napot és mennyi minden történt :D

    Nos akkor a melegek és a varázslás :). Hát a melegekről nem tudok nyilatkozni, szerintem a reformátusoknak is megvan a véleményük róluk. A homoszexualitás bűn, csakúgy mint a varázslás, én szerintem ilyeneknek nincs helyük a mennyországban...

    Balumann, látom te keményen kitartassz az Isten nélküli élet mellett :), de had idézzek egy sort a Bibliából : "Mit ér az embernek,ha az egész világot megnyeri, de lelkében kárt vall?" Szerintem ezt nem kell kifejtenem...

    A lélek létezésében egyértelműen hiszek, nem véletlenül vagyunk mások mint az állatok. Egy vers megírásához vagy egy festmény készítéséhez szerintem nem elég csak az agy...ez egy annyira hideg megoldás mint mondjuk egy klasszikus zene utána elektro zenét hallgatni :D. Az egyiket megírták, eljátszották ,felvették és az egész élvezhető és szép, mint egy költemény, az elektro meg egy elektromos zaj,amit be kellett dugni a konektorba és random hangefektek :D. Mozart-ra mondták azt hogy Isten szól rajta keresztül,mert tényleg hihetetlen tehetséges volt.

    De ha nem hiszel semmilyen "felsőbb akaratban" akkor gondolom evolúció meg világ kialakuálát az megy :). Na szerintem abban annyi hiányosság és kérdés van hogy olyan mint egy üres doboz kívül teleragasztva képekkel. Volt egy nagy bumm. Ki tudja miért. Lett élet a földön. Lett és kész :D mit kell ezen magyarázni? Najó ezt nem folytatom...

    Tudod hogy honnan vagyok benne biztos hogy létezik Isten? Reggel kinézek az ablakon :) és azt mondom magamban, hogy képtelenség hogy ez magától létrejöjjön :D és annyira erősen hiszek ebben,hogy nemhiszem,hogy történhetne olyan dolog,amitől később nem tudnék hinni,vagy épp tagadnám Isten létezését.


  • Balumann
    #198
    Még 1 gondolatmenet, hogy a gondolatok az agyban történnek, a tudatosságot nem tudom elképzelni agy nélkül. Ez miatt magamban már teljesen kizárom, hogy lenne egyátalán gondolkozó, érzelmekkel is rendelkező lény. Másrészt tudom, hogy az ebben való hit nélkül is ugyan úgy halt meg már megszámlálhatatlan élőlény, és ez nélkül is van teljes boldogság! Nincsen szükség Istenben való hitre.
    A való életben kell megtalálnunk magunkat, a boldogságot, egészséget, harmóniát, stb.. A betegségek egy része lelki problémák miatt van, illetve a betegségek ellen is bizonyítottan sokkal ellenállóbb a szervezet, ha sokat nevetünk, és úgy érezzük van miért élnünk.

    Nekem az a célom, hogy azokat csinálhassam amiket szeretek (zenélés, bicajozás, időnként játék egy csapattal - kikapcsolódás, úszás, vagy valamilyen egyéb sportolás, és hogy emellett egy családdal boldogan éljek. És nem fogok Istenhez fordulni halálos ágyamon sem.

    Az agykontroll nagyon sok dologra ráébresztett ilyen téren, úgyhogy csak ajánlani tudom. Gyakorolni még én sem nagyon tudom, ahhoz tanfolyamot kell elvégezni, de most nem is az a lényeg (én nem is annyira tartom fontosnak mostanában :) )!
  • Balumann
    #197
    Nem a hitre értettem, hogy "általunk ismert formában", hanem valószínűleg nem az volt a vallásuk amit mi is ismerünk! :)
    Az őskorban és ókorban talán erősebben is hittek valamiben, mindnehol kialakult egy szokás ami a vallásukra épült, mágiákkal próbálták befolyásolni a természet "szellemét". Az egyisten- illetve a többistenhit később alakult ki, de a többistenhit szerintem nem volt már olyan meghatározó, tehát úgyértem inkább csak történeteknek vették, nem tom másképp megfogalmazni :)

    Egyébként én is 18 éves vagyok :D
    "Szóval akkor a barátok meg a barátnő nincsenek?:)" Hát azért vannak, de abból sosem elég! De az biztos, hogy nem a hiten múlik, hanem rajtam. De ezekről itt inkább ne beszéljünk :P
  • Jungbluth
    #196
    Balumann: jó, hogy itt vagy, már hárman vagyunk. Ha gezukam neked is szól pár jó szót, holnap már együtt mehetünk a templomba. Lehet, hogy tényleg meg kéne amúgy tenni, mindig is érdekelt, hogyan is működik a dolog a reformátusoknál. (És egyéb protestánsoknál).
    Látom, körülbelül egy a nézetünk. Én azért azt mondom, hogy legalább a lelkünket ne vessük el.
    Az az "ötlet", hogy simán eltűnünk halálunk után végső soron nem elfogadhatatlan. Csupán nehéz beleegyezni abba, hogy az öntudat eltűnik. Bár, ha ezt valljuk, akkor benne van az is, hogy a semmiből viszont születésünkkor kialakult ez az öntudat, tehát azért hálásnak kell lennünk. De azért én maradok a léleknél.

    "A görög vallással kapcsolatban, én szerintem sosem hittek benne igazából, vagy legalábbis az általunk ismert formában nem."

    Valóban, régen nem úgy hittek, mint mostanában.

    Szóval akkor a barátok meg a barátnő nincsenek?:)
  • Balumann
    #195
    *írásban
  • Balumann
    #194
    Érdekes téma jött be itt :)
    Nem tudom, én sosem hittem abban, hogy van bármilyen tudatos, állandó lény is. Sosem hittem semmi ilyesmiben, és még most sem igazán. Mégsem érzem, hogy bármi is hiányozna az életemből (több baráton, meg egy barátnőn kívül jelenleg :) ). Mivel zenei sulikba jártam többször énekeltünk is templomba (Bazilikában is), tanultunk biblia ismeretet is suliban, mégsem fogott meg semmi sem.
    Mostanában kezdtek érdekelni a vallások, sokat segített h művészet történetet tanultam (abból érettségiztem most), és néztem filózófiai műsort (Világokon át), sok dokumentum filmet, agykontroll könyvet olvastam, stb..

    Sajnos én is úgy érzem, hogy az Istenben való hit csak egy menekvés (elvágyódás ^^), hiszen természetes, hogy jobb abban a hitben élni, hogy van valaki aki vigyáz ránk, szeret mindenkit, és halálunk után örök boldogságban leszünk... :)
    Ezek szerintem csak emberi álmodozások. Az emberi agy hihetetlen dolgokra képes ilyen téren, én is nagyon meglepődtem miközben az agykontroll könyvet olvastam.

    Abban sem hiszek, hogy a lelkem a sajátom. Azt sem lehet tudni, hogy van-e egyáltalán lélek, vagy mi is csak egy "kémiai folyamat" vagyunk, akiknek tudatuk van. A 2 lehetséges megoldás én szerintem a reinkarnáció (ha van lélek, és egy külön "erő" amit nem látunk), a második pedig, hogy halál után eltűnünk és kész, elveszítjük tudatunkat.

    A görög vallással kapcsolatban, én szerintem sosem hittek benne igazából, vagy legalábbis az általunk ismert formában nem. Most nem tudom, hogy kitől származik írásben, de ha jól tudom kb. Kr.e. VIII-VI. században, korábban ez szájról szájra terjedt, így a történet az istenekről párszáz év alatt megváltozhattak :D A művészetben sem a hit megerősítése volt a cél (lásd Akropolisz, művészeti stílusok egyesítése volt a fő cél, reprezentatív céllal készült, Kr.e párszáz évvel).
  • Jungbluth
    #193
    Reinkarnáció: "nem mástól jött át hozzám" A reinkarnáció azt jelenti, hogy te magad vagy a lélek, aki átjött egy másik testből.

    Honnan tudod, hogy létezik szellemvilág?

    A szikrás dolgot értettem :) Igen, bennem van még a lehetőség, csupán nem tudom, hogy miért kéne bármilyen Istennek is lennie. Én 18 vagyok, aztán mégis egy csomó dolgot összehordok, szóval csak nyugodtan.

    Amúgy mit beszéltetek katolikusokról? Miről volt pontosan szó?
    És (itt a kérdésözön) mit gondolnak a reformátusok pl a melegekről, vagy azoktól, akik hisznek a... Varázslásban :) Vagy ezek már lerágott csontok?
  • Gezukam
    #192
    Ezért mondtam hogy ne katolikusra :). Mindig más téma van, múlt héten pl a katolikusokról volt szó :D a lelkész megmondta,h kényes téma,de attól még nem szabad elkerülnünk,mivel sokunknak vannak katolikus ismerősei,rokonai stb.

    De azt hiszem benned van az Isteni szikra :) amit most nem úgy értek,mint ahogy használják,hanem hogy benned van Isten, lehet hogy egy nálam komolyabb emberrel kéne beszélned a dologról, 16 éves vagyok így is elég nagy és merész kijelentéseket teszek :D

    Reinkarnáció? Én hiszem(ebben már jó vagyok :) ) hogy a lelkem az enyém, én kaptam és nem mástol jött át hozzám...na ez így elég hülyén lett leírva. Mind1 szóval szerintem a feltámadás a halált követő folyamat és mivel szellemvilág létezik ezért szerintem ebből kifolyólag egyértelműen van pokol is és ha az van akkor mennyország is és ezeket a helyeket valahogy meg kell tölteni :D
  • Jungbluth
    #191
    Nekem is eszembe jutott, hogy lehet, hogy nem lesz alkalmam lejátszani a bocsánatkérős színjátékot. :)
    Bizonyos szempontból szerintem is közeleg a világvége, de én az említett korváltásra gondolok, ami persze komolyabb dolgokkal, esetleg háborúkkal is együtt jár. (Amik egyébként már vannak)
    Halál utáni valami? Az egyetlen, ami jó lenne, az a halál utáni élet, vagyis a reinkarnáció. Mást nem tartok elképzelhetőnek, és ezt se tudom, hogy miért.
    Miért, milyen témák szoktak ott lenni? :) Én sokat voltam katolikus miséken, de soha nem volt semmi téma. Mindig volt a szokásos zombisóder, meg a mise közepén valami bölcselkedés, de az nem tűnt túl eredetinek.
  • Gezukam
    #190
    Igen,megbocsájt. Csak azért mondom hogy ne feltétlenül kapaszkodj a halálos ágyadba,mert lehet,hogy nem adatik meg és mondjuk egyik reggel leesik a fejed :D na szóval érted...

    Hogy mikor lesz a világ vége azt még csak Ő tudja. De ha ez nem is világ vége akkor világ méretű válltozás előjele, mert mint a Római birodalomnál minden bizonnyal itt is a civilizáció bukása az erkölcsi élet megromlásával kezdődik és ilyen téren szerintem igencsak rossz passzban állunk (meleg felvonulások, 12 éves kislány terhesen stb...)

    Na de visszatérve a témához. Azért akkor mégis csak hiszel a halál utáni...valamiben :) tehát azért nem vagy ateista, te is tudod,h lesz valami és nem arra gondolok hogy a testünk eggyé válik a földdel és onnan kinő egy hatalmas szép nagy fa :D erre volt az a válasz már nem tudom hol, hogy : Ez így nagyon szép, semmi dolgod egész nap csak élvezni a "faságot" amíg jön egy batár fickó egy fejszével,kivág, elvisz a fűrész üzembe,ledarálnak, onnan mész a papír gyárba. Majd papírként végzed és mit nyomtatnak rád? A Bibliát ;)

    Na de szóval nem tanácsos az "ejj ráérünk arra még" módszert alkalmazni,mert lehet hogy megkapod a kegyelmet és az utolsó pillanatban megtérsz,de addig is valószínü hogy nem volt teljes,vagy épp boldog életed. Egyébként szerintem ha holnap benéznél a templomba( nem katolikus!) akkor könnyen lehet,hogy valami olyan téma lenne,ami megérintene,vagy épp tökéletesen neked szólna, szerintem egy próbát megér :)
  • Jungbluth
    #189
    Ne zavartasd magad :) Legalább életben tartjuk a topikot, bár a téma bizonyos metamórfózison ment át.
    Igen, az biztos, hogy akármennyire is nem hiszek benne, nekem is jó lenne, ha lenne valaki :)

    A világ vége nem most fog bekövetkezni. Amikor az emberek arról beszélnek, hogy közeleg a nagy vég, néha egész jók a megérzéseik... Csupán azt felejtik el, hogy a "világ vége sejtelem" lehet egy nagy korszakváltás előjele is, nem feltétlenül a nagy, és végső káoszé. Szerintem a Római Birodalom bukásakor is mindenki azt hitte, hogy innen nincs tovább. Aztán csak annyi lett, hogy kicsit elcsendesedett a világ.

    Egyébként elgondolkodtam már azon, hogy a halálos ágyamon vajon ugyanígy kiállnék-e az elveim mellett, vagy ott "végre" megtörnék. Elképzeltem már néhányszor, hogy ott fekszem, aztán remegve visszabújok Istenhez, mikor tudom, hogy vége... Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ez a világ legnagyobb gyávasága. Bár valami olyasmi rémlik ebből a vallásból, hogy Isten megbocsát.
  • Gezukam
    #188
    Azt hiszem már csak mi ketten beszélgetünk itt

    :) jól esik hogy ilyennek látsz,de még erre is azt kell mondanom,hogy nem magamtól vagyok ilyen :D. Ha lehet ilyet mondani,voltak mélypontjai a hitemnek, de úgyis a végeredmény a lényeg és a tudat hogy akárhány hibát is követtem el,ha bocsánatot kérek meg lesz bocsájtva, és mind e közben boldog életet élek. Nem úgy értem hogy velem sose történik semmi rossz, sőtt, elég sok szarság történik velem is meg a környezetemmel, de ezeket is sokkal könnyebb "át vészelni" hittel.

    Tudod mostanában egyre több szó esik a világ végéröl, ami minden bizonnyal be fog következni még ha a Bibliát nem is vesszük figyelembe ,akkor is érzékelhető ez a tény. Nem leszek olyan mint egyes vallások képviselői hogy mindenemet eladva meztelenül várom világvégét, de szerintem azért jó kis figyelmeztetés hogy nincs sok idő hátra és pont ezért is lenne nagyon fontos, hogy gondoljunk arra mi lesz utána. Isten van annyira kegyelmes hogy még a halálos ágyon is meg lehet térni ő hozzá, bár akkor az aztán valami betonkemény felismerés lehet...mind1,de azért nem így kéne spekulálni :D

    Szerintem nem kéne tovább irigyelned a hozzám hasonló embereket,inkább válj te is ilyenné. És most ne úgy nézz rám mint egy őrült szektásra,aki terjesztí a kórt :) na itt van még 1 különbség, a katolikusok teljesen be vannak tokozódva és úgy érzem eléggé nem törődnek másokkal. Én ezzel úgy vagyok...nem is tudom. Úgy jöttem erre a fórumra,hogy vitatkozzak és kiálljak az igazam mellett, de mostmár inkább úgy írok,hogy ez nem lehet ok nélkül :) nem véletlenül beszélgetünk itt(ez még a te nézeteiddel is egyezik) és talán valami megérint téged ebből az egészböl és abból még lehet valami és akkor azért megveregetném a vállam :)




  • Jungbluth
    #187
    Örülök, hogy boldog vagy. Mindig is irigyeltem a hozzád hasonló embereket. Elég okosnak tűnsz, ennek ellenére mégis képes vagy tiszta szívből hinni. Az ilyen ember igazán szerencsésnek mondhatja magát.

    Hogy kemény ateista lennék? Szerintem az ateista többnyire azt jelenti, hogy valaki nem hisz semmiben. Nem azért nem hiszek Istenben, mert nem látom, hanem mert a világképemnek nincs szüksége rá. Én látom magam körül a világot, megpróbálom kitalálni a törvényeit. Én abban hiszek, hogy a világban rend van, és minden azért történik, mert történnie kell. Pontosan, ahogy az órák, úgy követik egymást a korok is. Nem tudom, hogy ebből sejthető-e, de a lényeg, hogy az én hitem nem azon alapul, hogy valaki vigyáz ránk, hanem, hogy haladunk valahová, és nem véletlenszerűen történik mindez. Persze ez sem zárja ki Isten létét.

    Nem tudom, hogy megjöhet-e valaha is a kedvem hozzá, mármint a valláshoz. Miután leszögeztem magamnak, hogy úgymond "el kell hagynom" Istent, egy rövid ideig még furcsa volt. Aztán megszoktam. Mint amikor valaki elmegy a családjától.
  • Gezukam
    #186
    * nekem pl evangélikus van,szal nem kötelező reformátust :)
  • Gezukam
    #185
    Na a katolikus részével legalább már egyetértünk :)

    Én igazából egészen kis korom óta református vagyok, elégedett vagyok az egész rendszerrel ,minden elemével. Te akkor elég keményen ateista vagy nem? Szerintem az a felfogás,hogy "hiszem,ha látom" nem túl bölcs,már bocs hogy ezt mondom,de tényleg annyi mindent nem látunk ami létezik. Főleg fogalmakkal van ez így pl : szerelem. Igazából nagyon nehéz megfogalmazni szavakkal hogy mi is az és persze láthatatlan, mégis mennyire valóságos és mindennapi dolog és mi ez a fogalom Istenhez képest, igazából ezt a dolgot is Isten adta, vajon miért? Lehetnénk olyanok mint az állatok hogy a fiú lány kapcsolat se több se kevesebb mint szaporodás a fenntmaradásért :D Isten ezt nem ilyenre csinálta meg.

    Igazából szerintem ha egyszer megjön a kedved a dolghoz,hogy tudjál hinni Istenben, első lépésként vegyél egy útmutatót, egy napi igés könyvet. Nekem pl evangélikus van szal kötelező reformátust. Hidd el baromi jó érzés reggel elolvasni és ledöbbeni hogy ez mennyire nekem szól.(Célszerű olyat venni amiben nincs magyarázat így mindenkinek az jön le az igéböl ami neki szól és nem az,amit valaki kifejtett) Valaki azt mondja hogy "hozzám sose szólt Isten" vagy "bizonyítsa be nekem,hogy létezik" Na a másodikat remélem senki se gondolja komolyan :D az elsőhöz pedig annyit hogy csak oda kell figyelni és Isten bármilyen úton tud üzenni tényleg a legkülönbözőbb dolgokon keresztül. A másik dolog a templomba járás,nos ezzel az a helyzet hogy az egyik következménye a másiknak,csak sajnos nem úgy hogy aki templomba jár az hívő,hanem aki hívő az templomba jár :)

  • Jungbluth
    #184
    Hát akkor reformátusnak lenni jobb dolog. (mint katolikusnak) Nem is tudtam, hogy a katolikusok fenntartják maguknak az üdvözülési monopóliumot :) Komolyra fordítva a szót, nekem az nem tetszett soha a róm.kat.-ban, talán más keresztény egyház is ilyen: hogy elvileg leszámoltak a bálványimádással. De b@5zki, akkor minek van egy templomban húsz kereszt, meg Szűz Mária, meg Jézus szobrok? Az nem bálvány? Azért mert nem egy kost, vagy bikát ábrázol, ugyanúgy az... És arról szól az egész vallás, hogy ezeket imádni kell.
    Most ebből a beszélgetésből annyi jött le nekem, amit már régebben is sejtettem, hogy a református egyház a katolikussal szemben enyhén szólva felvilágosultabb értékeket képvisel.
    Persze eltértünk a témától, de azért jó erről is beszélni.

    Azért elmondanám még a magam rövid vallástörténetét, talán érdekel. Én római katolikus családba születtem, és ez rendben is volt körülbelül 12-13 éves koromig. Aztán amint elkezdtem komolyabban gondolkozni, rájöttem, hogy mennyi hibája van ennek a vallásnak, ráadásul pofátlanul elutasít minden más gondolatot. Ebben az időben egészen véletlenül ismerkedtem meg a világ talán legfejlettebb, legértékesebb politeista vallásával: az északival. Ha van az isteneknek bármiféle evolúciója, akkor ez annak a csúcsa. Ajánlom, ha egyszer épp unatkoznál, keress rájuk. Egészen hasonlóak a görög-római másukhoz, de itt már nyoma sincs "gonosz", vagy "zsarnoki" isteneknek.
    Az egész a becsületre épül, a hősiességre. És annyit elárulok, hogy talán ez az egyetlen vallás, ahol maguk az istenek is halandóak, és szinte mind el is pusztulnak egy nagy csatában. Bár ez az eleme a vallásnak állítólag már keresztény elemeket is hordoz magában, mivel utána paradicsomi állapot vár a világra... És van egy Jézushoz nagyon hasonló alak is.
    Én egy ideig ebben próbáltam hinni. De már az elejétől tudtam, hogy nem fog menni. Egyszerűen képtelen voltam (és vagyok) hinni bármiben, ami nincs itt előttem, aminek nincs bizonyítéka számomra. Szóval ez vagyok én. Neked nem voltak soha "csapongásaid"? :)
  • Gezukam
    #183
    Akkor rögtön a kérdésedre reagálnék : Igen, nagy a különbség. Biztos,legalábbis gondolom voltál már katolikus templomban és valószínü reformátusban is, a katolikus templomok szoktak bazi nagyok lenni és belül tele vannak hatalmas festményekkel, melyek a szenteket illetve/vagy Máriát ábrázolják( és hogy ilyen gazdagosak,még mindig eszünkbe juttatja a katolikus egyház bűnbocsánat cédulás és egyéb sötét napjait) na de lényeg,hogy mi reformátusok nem fordítunk ilyen nagy figyelmet a szentekre(valamint a templom kinézete is szerényebb), nem imádkozunk hozzájuk,nem választunk védőszentet a gyerekünknek és nem imádkozunk máriához. Ez egy nagyon gyenge pontja a dolognak, ugyanis a Biblia sehol sem ír arról,hogy Máriát imádni kéne, nagyon fontos feladatot kapott Istentől, de ezzel vége a dolognak. Ezen kívül gondolom tudod a katolikus egyház úgy tartja,hogy csakis ők és egyedül ők üdvözülhetnek,mielőtt még megkérdezed : mi reformátusok ezzel nem így vagyunk. Mármint hogy magunkra mondjuk ugyanezt. Ezen kívül ami talán a legnagyobb és legfontosabb különbség : Tudod Krisztus meghalt értünk a kereszten és az ő kereszthalálával minden egyes embert megváltott. Mi valljuk hogy ez a váltság örök érvényű. A katolikusok szerint nem az és ezért (nem tudom pontosan,de azt hiszem minden misén) a papnak imádkozni és Úrvacsorázni kell a gyülekezetéért, lényeg hogy a katolikus vallás szerint papok nélkül Krisztus áldozata is hiába való volt.

    Na most elmondtam talán az összes jelentős ellentétet. Egyébként ilyen törvények,amit írtál,hogy alárendeli az embert, szóval ilyen is csak náluk van, én egy misét képmutató bálványimádásnak tartok és ez így elég durva de így van, az a rengeteg betanult szöveg,meg a szentelt víz meg az egész légkör...reformátusoknál nincs törvény. Legalábbis én nem tudok róla,hogy valakit azért nem engednének be Istentiszteletre, mert nem fizet adót, vagy mert pl egy szót se hisz az egészböl csak megkérték vagy ráparancsoltak, hogy jöjjön és nézzen meg egy Istentiszteletet. Embert ölni meg nem azért nem fogunk,mert benne van a Bibliában,hanem mert ezt diktálja a józan ész.
  • Jungbluth
    #182
    "MIért, te egyenrangúnak érzed magad akármelyik istennel vagy félistennel?"

    Ömm... Én ezt írtam:

    "Persze ettől függetlenül én a világ örök törvényeiben hiszek, tehát nem vagyok sem pol. sem mon. De! Ezeket az örök törvényeket szerintem jobban képviselik a többistenhit istenei".

    Ők (politeisták) sem érzik egyenrangúnak magukat az isteneikkel, csak ott nem olyan hangsúlyos a szembenállás. Bár ebbe én belekevertem a keresztény értékrendet, ami a régi vallásokkal szemben általában több mindent korlátoz, és a sok törvénnyel inkább aláveti az embert. Szóval ez nem tudom, mennyire helyes érv.
    Írtad, hogy református vagy. Tényleg olyan nagy a különbség katolikus és református között? (Tudom, hogy ez már off)

  • Gezukam
    #181
    Bennem nem ilyen Istenkép alakult ki természetesen :) Én azért nem szolgamódnak hívnám, mondjuk református létemre igen sok ellentétet érzek némely katolikusok iránt. De ott van pl : a Baptista Egyház, ami nagyon fiatalos, lendületes és az egész olyan vidám. Szolgamódrol szó sincsen, max arról hogy dícsérik az Urat és egyszerűen boldogok az emberek. Biztos mindenkinek volt már hiányérzete,amikor akar valamit, olyan ürességet érez és próbálja kitölteni akármivel, talán pont ez a dolog hiányzik neki és egyszer talán ő is rájön. Hogy alá vagyunk rendelve? MIért, te egyenrangúnak érzed magad akármelyik istennel vagy félistennel? Annyi a különbség hogy ti a nyakatokba kaptok sok sok istent mindet a maga hóbortos , kegyetlen vagy épp jóindulatú jellemével, nekünk pedig jut a "jóságos bácsi" bár ez is elég érdekes hogy így hívod,mert szerintem Istent nem lehet elképzelni, ellentétben az istenekkel akik mind meg vannak formálva és mindegyikről mindent tudunk, hogy honnan azt mondjuk már nem tudjuk, nekünk erre pedig van a Biblia nevű könyvünk.
    Persze hogy alá vagyunk rendelve,ő termtett minket, de a hangyákat pörkölő kissrác szerintem jobban illik némelyik görög vagy egyéb istenre mint az Egy Istenre
  • Jungbluth
    #180
    Gezukam: Azért vigyázni kell az "az istenek nagyon is emberiek, ezért nem tökéletesek"-kel, azoknak az isteneknek is mélyen gyökeredzik a jelentésük. Igaz, hogy sok töltelék isten van, aminek tényleg semmi értelme, de az alapistenek komoly szimbolikát hordoznak. És ez nem csak az emberrel van kapcsolatban.
    Igen, az egyistenhitnek előnye a jóságos Isten kép. És lehet, hogy gondja van ránk, de attól még ugyanúgy ő a nagy Egy, mi meg a milliárd kicsi. Az a baj, hogy az istenek mellett az értékrend is más a mono., és polo. vallásokban, ezért igazán nehéz megítélni, hogy melyik a jobb.
    Nem tudom... Nekem az Egy Istenről mindig a jellegzetes kommunista vezető ugrik be, aki "gondját viseli" az ő szeretett népének. És ahogy a kommunista hatalmak alatt is az emberek szolgamódra ajnározzák úrukat, a keresztény hívők is eléggé alá vannak rendelve ennek a jóságos bácsinak. Szóval még mindig a túl erős szembenállás nem tetszik itt. Persze ezzel nem azt mondom, hogy a keresztények szolgalelkűek lennének, csupán van egy ilyen hatása ennek a vallásnak.
  • Gezukam
    #179
    Bár nem is szabad elvárni senkitől hogy mindent megértsen,mert olyan nagy igazságok találhatók a Bibliában, amelyek meghaladják felfogóképességünket, és megmutatják nekünk, milyen korlátozott az értelmünk