Miért jobb a többistenhit mint az egyistenhit?
  • Gezukam
    #199
    Nem voltam fél napot és mennyi minden történt :D

    Nos akkor a melegek és a varázslás :). Hát a melegekről nem tudok nyilatkozni, szerintem a reformátusoknak is megvan a véleményük róluk. A homoszexualitás bűn, csakúgy mint a varázslás, én szerintem ilyeneknek nincs helyük a mennyországban...

    Balumann, látom te keményen kitartassz az Isten nélküli élet mellett :), de had idézzek egy sort a Bibliából : "Mit ér az embernek,ha az egész világot megnyeri, de lelkében kárt vall?" Szerintem ezt nem kell kifejtenem...

    A lélek létezésében egyértelműen hiszek, nem véletlenül vagyunk mások mint az állatok. Egy vers megírásához vagy egy festmény készítéséhez szerintem nem elég csak az agy...ez egy annyira hideg megoldás mint mondjuk egy klasszikus zene utána elektro zenét hallgatni :D. Az egyiket megírták, eljátszották ,felvették és az egész élvezhető és szép, mint egy költemény, az elektro meg egy elektromos zaj,amit be kellett dugni a konektorba és random hangefektek :D. Mozart-ra mondták azt hogy Isten szól rajta keresztül,mert tényleg hihetetlen tehetséges volt.

    De ha nem hiszel semmilyen "felsőbb akaratban" akkor gondolom evolúció meg világ kialakuálát az megy :). Na szerintem abban annyi hiányosság és kérdés van hogy olyan mint egy üres doboz kívül teleragasztva képekkel. Volt egy nagy bumm. Ki tudja miért. Lett élet a földön. Lett és kész :D mit kell ezen magyarázni? Najó ezt nem folytatom...

    Tudod hogy honnan vagyok benne biztos hogy létezik Isten? Reggel kinézek az ablakon :) és azt mondom magamban, hogy képtelenség hogy ez magától létrejöjjön :D és annyira erősen hiszek ebben,hogy nemhiszem,hogy történhetne olyan dolog,amitől később nem tudnék hinni,vagy épp tagadnám Isten létezését.