Miért jobb a többistenhit mint az egyistenhit?
  • Gezukam
    #185
    Na a katolikus részével legalább már egyetértünk :)

    Én igazából egészen kis korom óta református vagyok, elégedett vagyok az egész rendszerrel ,minden elemével. Te akkor elég keményen ateista vagy nem? Szerintem az a felfogás,hogy "hiszem,ha látom" nem túl bölcs,már bocs hogy ezt mondom,de tényleg annyi mindent nem látunk ami létezik. Főleg fogalmakkal van ez így pl : szerelem. Igazából nagyon nehéz megfogalmazni szavakkal hogy mi is az és persze láthatatlan, mégis mennyire valóságos és mindennapi dolog és mi ez a fogalom Istenhez képest, igazából ezt a dolgot is Isten adta, vajon miért? Lehetnénk olyanok mint az állatok hogy a fiú lány kapcsolat se több se kevesebb mint szaporodás a fenntmaradásért :D Isten ezt nem ilyenre csinálta meg.

    Igazából szerintem ha egyszer megjön a kedved a dolghoz,hogy tudjál hinni Istenben, első lépésként vegyél egy útmutatót, egy napi igés könyvet. Nekem pl evangélikus van szal kötelező reformátust. Hidd el baromi jó érzés reggel elolvasni és ledöbbeni hogy ez mennyire nekem szól.(Célszerű olyat venni amiben nincs magyarázat így mindenkinek az jön le az igéböl ami neki szól és nem az,amit valaki kifejtett) Valaki azt mondja hogy "hozzám sose szólt Isten" vagy "bizonyítsa be nekem,hogy létezik" Na a másodikat remélem senki se gondolja komolyan :D az elsőhöz pedig annyit hogy csak oda kell figyelni és Isten bármilyen úton tud üzenni tényleg a legkülönbözőbb dolgokon keresztül. A másik dolog a templomba járás,nos ezzel az a helyzet hogy az egyik következménye a másiknak,csak sajnos nem úgy hogy aki templomba jár az hívő,hanem aki hívő az templomba jár :)