Miért jobb a többistenhit mint az egyistenhit?
  • Gezukam
    #183
    Akkor rögtön a kérdésedre reagálnék : Igen, nagy a különbség. Biztos,legalábbis gondolom voltál már katolikus templomban és valószínü reformátusban is, a katolikus templomok szoktak bazi nagyok lenni és belül tele vannak hatalmas festményekkel, melyek a szenteket illetve/vagy Máriát ábrázolják( és hogy ilyen gazdagosak,még mindig eszünkbe juttatja a katolikus egyház bűnbocsánat cédulás és egyéb sötét napjait) na de lényeg,hogy mi reformátusok nem fordítunk ilyen nagy figyelmet a szentekre(valamint a templom kinézete is szerényebb), nem imádkozunk hozzájuk,nem választunk védőszentet a gyerekünknek és nem imádkozunk máriához. Ez egy nagyon gyenge pontja a dolognak, ugyanis a Biblia sehol sem ír arról,hogy Máriát imádni kéne, nagyon fontos feladatot kapott Istentől, de ezzel vége a dolognak. Ezen kívül gondolom tudod a katolikus egyház úgy tartja,hogy csakis ők és egyedül ők üdvözülhetnek,mielőtt még megkérdezed : mi reformátusok ezzel nem így vagyunk. Mármint hogy magunkra mondjuk ugyanezt. Ezen kívül ami talán a legnagyobb és legfontosabb különbség : Tudod Krisztus meghalt értünk a kereszten és az ő kereszthalálával minden egyes embert megváltott. Mi valljuk hogy ez a váltság örök érvényű. A katolikusok szerint nem az és ezért (nem tudom pontosan,de azt hiszem minden misén) a papnak imádkozni és Úrvacsorázni kell a gyülekezetéért, lényeg hogy a katolikus vallás szerint papok nélkül Krisztus áldozata is hiába való volt.

    Na most elmondtam talán az összes jelentős ellentétet. Egyébként ilyen törvények,amit írtál,hogy alárendeli az embert, szóval ilyen is csak náluk van, én egy misét képmutató bálványimádásnak tartok és ez így elég durva de így van, az a rengeteg betanult szöveg,meg a szentelt víz meg az egész légkör...reformátusoknál nincs törvény. Legalábbis én nem tudok róla,hogy valakit azért nem engednének be Istentiszteletre, mert nem fizet adót, vagy mert pl egy szót se hisz az egészböl csak megkérték vagy ráparancsoltak, hogy jöjjön és nézzen meg egy Istentiszteletet. Embert ölni meg nem azért nem fogunk,mert benne van a Bibliában,hanem mert ezt diktálja a józan ész.