Miért jobb a többistenhit mint az egyistenhit?
  • Gezukam
    #181
    Bennem nem ilyen Istenkép alakult ki természetesen :) Én azért nem szolgamódnak hívnám, mondjuk református létemre igen sok ellentétet érzek némely katolikusok iránt. De ott van pl : a Baptista Egyház, ami nagyon fiatalos, lendületes és az egész olyan vidám. Szolgamódrol szó sincsen, max arról hogy dícsérik az Urat és egyszerűen boldogok az emberek. Biztos mindenkinek volt már hiányérzete,amikor akar valamit, olyan ürességet érez és próbálja kitölteni akármivel, talán pont ez a dolog hiányzik neki és egyszer talán ő is rájön. Hogy alá vagyunk rendelve? MIért, te egyenrangúnak érzed magad akármelyik istennel vagy félistennel? Annyi a különbség hogy ti a nyakatokba kaptok sok sok istent mindet a maga hóbortos , kegyetlen vagy épp jóindulatú jellemével, nekünk pedig jut a "jóságos bácsi" bár ez is elég érdekes hogy így hívod,mert szerintem Istent nem lehet elképzelni, ellentétben az istenekkel akik mind meg vannak formálva és mindegyikről mindent tudunk, hogy honnan azt mondjuk már nem tudjuk, nekünk erre pedig van a Biblia nevű könyvünk.
    Persze hogy alá vagyunk rendelve,ő termtett minket, de a hangyákat pörkölő kissrác szerintem jobban illik némelyik görög vagy egyéb istenre mint az Egy Istenre