Budapest - Bamako
-
#9 A hivatalos versenyútvonal 8760 kilométer a 2008-as futamon
Útvonal:
A Budapest-Bamako 2008-as útvonala nyolc országot érint: Ausztria, Olaszország, Franciaország, Spanyolország, Marokkó, Mauritánia és Mali. Autópálya, hegyi szerpentin, sivatagi betonút, homokos, tevefüves, tengerparti hullámos, kavicsos, salakos, havas, esős, nedves és száraz utak szerepelnek a palettán. A hivatalos verseny útvonal motorral vagy terepjáróval ajánlott csak. A túrakategóriában indulók egy egyszerűbb alternatív útvonalon juthatnak el a célig Bamakoig.
Verseny és túra útvonal:
A hivatalos versenyútvonal 8760 kilométer lesz a 2008-as futamon. A távot direkt úgy állítottuk össze, hogy a túra kategóriában indulók, ha egy picit le akarnak maradni, pihenni, lazítani, várost nézni, akkor is utol tudják érni a mezőnyt. Például, ha valaki Marrakechbe és Cassablancaba akar menni az, kihagyhatja a január 16, 17, 18 etapot és január19-én találkozhat a mezőnnyel. Vagy ha valakinek Mauritániában technikai gondjai adódnak az Noukchottban szerelhet 3 napig, kihagyja a január 21. és 23. etapot és január 24-én Kiffában találkozhat a mezőnnyel.
Magyarországon a következő városokban láthatják a futamot: Budapest Lánchíd, Bach-csomópont, M1-M7 közös szakasz, 8-as út Székesfehérvár, Veszprém, Körmend.
Európai szakasz:
Az európai szakasz változatlan marad az előző évekhez képest. Budapestről rajtolunk. Velencében töltjük az első éjszakát majd a francia Riviérát támadjuk be, és döngölünk le Dél Spanyolországig. Aki Európát ki akarja hagyni, az komppal átmehet Genovából Nadorba.
Marokkó és Nyugat-Szahara:
A kelet marokkói Nadorban hagyjuk el a kompot. Marokkóban az izgalmas Atlasz-hegység és a kősivatagos szaharai részek után az oázisok világán haladunk át Zagora, Foum Zgid és Tata érintésével. A 2008-as futamon újdonság lesz Smara városa, ahol eddig még nem járt a Bamako mezőnye.
Mauritánia:
Mauritániában megkezdődik az igazi homoksivatag. Az első éjszakát a tengerparton töltjük a sivatagban Bou Lanoar városa közelében. Majd átkelünk a Banc Darguin National Parkon, ahol idén is megrendezzük a Bamako Beach Party-t. Nouakchott után Afrika szíve fele vesszük az irányt, de előtte még egy kemény sivatagi napot kell telesítenünk Tidjikja és Kiffa között.
Mali:
Az első mali nap első felében véget ér a betonút és offroad szakaszokon kell megküzdeni a szavannával. Nara városa mellett ér véget az első etap. Másnap vályogkunyhók, bozótos szavannák, fekete nők, oh, oh, oh Afrika. Segouban ér véget a második mali etap, ahonnan már vagy betonút viszi a kisfiúkat, vagy pedig egy látványos, de kemény szakasz a férfiakat Bamakoba.
Napi etapok:
1. Nap. Január 12. 7.30 - Budapest, Kossuth tér, Parlament előtti parkoló.
Cél: Velence
Napi autózás: kb. 705 km
2. Nap. Január 13.
Cél: Meyreuil
Napi autózás: 776km
3. Nap. Január 14.
Cél: Sangonera La Seca (Spanyolország) Murcia közelében.
Napi táv: kb. 1121km
4. Nap. Január 15
Cél: Nador (Marokkó)
Napi autózás: kb. 220 km
5. Nap. Január 16.
Cél: Tinerhir (Tinghir)
Napi autózás: kb. 852 km
6. Nap. Január 17.
Cél: Tata.
Napi autózás: kb. 580 km
7. Nap. Január 18.
Cél: Tatuin bolygó Smara és Tan Tan között.
Napi autózás: kb. 480 km
8. Nap. Január 19.
Cél: Dakhla
Napi autózás: kb. 650 km
9. Nap. Január 20.
Cél: Nouadhibou
Napi autózás: 425 km
1O. Nap. Január 21.
Cél: Nouamghar (Mamgar) B2 Beach Party
Napi autózás: 491 km
11. Nap. Január 22.
Cél: Nouakchott
Napi autózás: 153 km
12. Nap. Január 23.
Cél: Tidjikja
Napi autózás: 750 km
13. Nap. Január 24.
Cél: Kiffa
Napi autózás: 400 km
14. Nap. Január 25.
Cél: Nara, Mali
Napi autózás: 551 km
15. Nap. Január 26.
Cél: Segou
Napi autózás: 346 km
16. Nap. Január 27.
Cél: Bamako
Napi autózás: 235 km