• JTBM
    #41
    Már fél éve használok céges környezetben Vista-t és hatalmas szenvedések árán tudom csak működőképes állapotban tartani.

    Ami még mindig zavar:
    - Néha lehalnak alatta programok, pl. az MS Outlook elég gyakran. Meg az IE is.
    - A memóriakezelése 2GB-ig működik, ha egy programnak ennél több kell, akkor az egyszerűen kifagy. (Pl. Supreme Commander)
    - Bármilyen software feltelepítése kérdőjeles. Vagy működik, vagy nem. Általában elsőre nem. És akkor napokig kínlódok, mire működésre bírom. (Ha sikerül...)

    Amit már megoldottam:
    - Össze tudom kapcsolni XP-vel. Ehhez viszont le kellett törölni minden Symantec (Norton) Software-t a gépemről. (Pedig megvettem...) Zonealarm + Avast védelemmel megy csak.
    - A 2GB-os memória határt megoldottam, kézzel lehet állítani a command promptból, megfelelő utasításokkal. Tiszta retro érzés. Mintha Unix-on dolgoznék, persze a doksi nélkül...
    - Céges WI-FI háló nem Vista kompatibilis. Marad a zsinór, ami viszont nem minden irodában van. (Ebben még az a szép, hogy jövőre a cégem átáll Vistára, legalábbis papíron...)