• zentus
    #86
    Jó pár éve használom mind a 2 op.rendszert. Munkaköri ártalom, meg egyébként is. Nagyon sok a tévhit az itt leírtakkal kapcsolatosan. Sajnos vannak olyan programok, amik csak xp-én indulnak el. Így kénytelenek vagyunk ezt használni. A linux disztribúciók nagy százaléka nagyon jó használható operációs rendszer irodai felhasználásra. Tervezői feladatra csak XP 90%-ban. Munkám során sok szervert összepakoltam, mikor arról van szó linux vagy windows szerver, legyen akkor a pénz, ami meghatározza, hogy mi legyen. Linux nyert eddig, talán 2 windows-os szervert raktam össze. Egy ilyen windows-os szerver az oprendszer a hozzá való szoftverek vetekszik a szerver árával vagy többel (általában: 200-500e HUF) nem elhanyagolható.
    A linuxos szervereket jobban szeretem, mivel a konfigolása nem nagy durranás, sokszor olyat meglehet vele oldani primitív módon amit a - nem (Samba szerver bizonyos védelmei). Linuxos szerver és windowsos telepítése nem tart tovább. Minimális hardver igény (reg memória árát nézzétek meg 2gb 1 szerverbe kb: 80e Huf). Nem mindegy egy szerver alapban 128mbvel elmegy vagy 1gbvel eldöcög...
    Még valami jó pár éve reppent fel a hír, hogy a microsoft.com is unix alapú szerveren fut elégé vicces:)