Ki volt a világtörténelem legkárosabb egyéne?
  • AMester
    #361
    Sziasztok.
    A világ legkárosabb egyéne, nyílvánvaló. Éva.
    (édenkert, ha nem szedi le az almát, mindenki boldogan élne a a paradicsomban... )

    Na de kicsit komolyabbra fordítva a szót, úgy gondolom nem lehet meghúzni egy határt, vagy most kikiáltani vkit hogy ő a történelem legkárosabb egyéne, hiszen nézzük ezt a példát:

    Sokan mondtátok Hitlert, hát lehetséges hogy ő lenne a válasz a topic kérdésére, de ahonnan nézzük a dolgot, szerintem nem volt káros oly szempontból hogy nekünk, embereknek megmutatta a gonosz fogalmát, és olyan dolgotkat csinált, amit (remélhetőleg) senki soha többet nem fog csinálni, és ezt mindenki belátja, mondhatnánk, hogy ez egy lecke volt, amitmeg kellett tanulni az emberiságnek, csak azon lehetne vitatkozni, hogy vajon az ára megérte-e, és talán lehetne mondani, hogy igen, sok mindent lehetett belőle tanulni, amit meg is tettek sok helyen, és azon dolgoznak, hogy ne történjen soha még hasonló sem.

    Tehát, ha igy nézzük a dolgot, akkor bárkit nevezhetnénk károsnak, és jónak, hiszen rajtunk áll, és hogy épp milyen szinten állunk gondolkodás módban...
    És most már talán sikeresen megcáfoltam magam :D, hiszen akkor a hasznosabb egyén talán Éva volt, aki megmutatta, hogyha nem azt tesszük, ami helyes, hová juthatunk, (mennyi szörnyűségen ment keresztül az emberiség) és hiszem, hogyha tudta voltna Éva, akkor eltöri a kezét, és akár megeszi a kígyót, hogy még véletlenülse nyúljon ahhoz a fához...

    Terminátor filmben is benne van -->> "Az önpusztítás bennetek van"
    és ez így igaz, vagyis én úgy gondolom, hogy nincs egyértelmű "győztes", egyformán rosszak és jók vagyunk, a kérdés valójában, hogy honnan nézzük a dolgot, a károsság ott kezdődik, hogy valaki nem képes annak örülni, hogy egy másik ember (élőlény) boldog.

    Bocsánat, kicsit hozzó lett, remélem érthető.