424
Ki volt a világtörténelem legkárosabb egyéne?
  • Pluskast
    #384
    Őőő bocsi de az Nem Manstien volt?
  • leonforce
    #383
    ha nem pofazott volna bele akkor el sem jutnak parizsig...de meg a maginot-ig sem...
    Keitel meg Jodl ott toketlenkedtek...ha Dolfi nem biralja oket felul, siman elkuldik a picsaba Rundstedtet a terveivel...
    persze ezektol eltekintve ritka egy kreten volt mint stratega...
  • Rundstedt17
    #382
    Csak hogy Hitler belepofázott mindenbe ami hadvezetés,a katasztrófát maga idézte elő.Talán megkérdőjelezed a tényt?
  • degenerator
    #381
    egy politikusnak miért kéne értenie a stratégiához?
  • bgabor
    #380
    Az volt vele a cél, hogy letörjön mindenfajta lázadó gondolatot a Gallok fejében a jövőre nézve. Ez sikerült is.
  • Pluskast
    #379
    Egymással is ezt csinálták a polgárháború idejében Sulla és Marius harai során. Sőt mint tudjuk ciceró is hogy végezte? Kinyírták politikai ellenfelei a kezét levágták és kiszögezték.
  • Pluskast
    #378
    "Aki kepes megolni egy artatlan gyereket az legalabb olyan gonosz, mint Hitler volt, sot..."
    Igazad van az is uhgyan olyan szemétláda. Sőt tovább megyek én pl nem tudom megérteni, hogy sztálint miért nézik az emberek nagy többsége kevésbé szmétládának mint Hitlert. Merthogy ő is ugyan olyan tetü volt az is biztos. Én angol nyelvü fórumok annyit vitázok az ottani emberekkel. Az az igazság, hogy a nyugatnak fogalma sincs, hogy mi is volt ez az egész sztálini diktatúra meg a több mint 40 év.
  • Ronny
    #377
    Operationally, Caesar was also quite brutal - even by Roman standards - and he strove to inflict (or claim) maximum losses upon the enemy. Gilliver notes that a Roman general had to kill at least 5,000 enemies in order to gain a triumph in the capital. Furthermore, Caesar used cruelty to weaken the will to resistance in his foes. In 52 BC, Caesar's troops stormed the oppidum of Avaricum and massacred all 40,000 inhabitants. In 51 BC, Caesar eliminated one of the final Gaullic holdouts at Uxellodunum but, "instead of massacring the defenders, Caesar cut off their hands and set them free, to serve as an example of the punishment meted out to those who resisted Rome."
  • Pluskast
    #376
    Igen gallok tízezreit mészároltatta le tudom. Olvastam az életrajzát. Csak tudod az a baj, hogy hajlamosak vagyunk ugyan olyan szemmel nézni az ókori világot mint a mait. Casear korában még nem létezett kereszténység és az a jellegű humánusság sem ami ma természetes és elvárható. Köszönhetően a kereszténységnek. Karthagót földig rombolták az ott élő lakosságot kiírtották. Rohdosszal ugyan ezt csinálták a rómaiak. Mások voltak az akkori erkölcsi normák és máshogy viszonyúltak az emberi élethez. Ezzel szemben viszont Hitler idejében már totálisan más volt a világ és az erkölcsi értékrendszer is.
  • gyuri12
    #375
    Miket csinált?
  • Ronny
    #374
    bocs, Casear:)
  • Ronny
    #373
    es ha felallitotta a fajelmeletet? Nem ezzel volt a gond! Ha tanultal tortenelmet, akkor van fogalmad rola, hogy Ceasar mit csinalt a gall hadjarat alatt...
  • Ronny
    #372
    "szempontból hogy nekünk, embereknek megmutatta a gonosz fogalmát,"

    itt mindenki hulye? Hitler rossz ember volt, oke...de azert ne kajaljuk mar be a media szisztematikus demonizalasat! Aki kepes megolni egy artatlan gyereket az legalabb olyan gonosz, mint Hitler volt, sot...
  • NKristof
    #371
    Azt viszont a Rubicon valamelyik év eleji számában olvastam, hogy még a Monarchiás időkben, a magyar történelem eddigi legnagyobb mértékű gazdasági fejlődése idején SEM értük utól Ausztriát, ami pedig nem is tartozott Európa élmezőnyébe, sem a fejlett nyugati államokat, sőt, külföldi kimutatások szerint a lemaradásunkból alig sikerült faragnunk valamit. Azt mondanom sem kell hogy a magyar gazdaságot a versailles-i "béke" nyilván sokkal jobban megviselte mint az osztrákot.
  • NKristof
    #370
    Na azért óvatosan ezekkel a kijelentésekkel. Beszéltél te a családodnak olyan tagjával aki élt 1942-ben? Mert én beszéltem egy párral. Lehet hogy ha a GDP-t meg az egyéb gazdasági mutatókat nézzük akkor egálban voltunk. De hogy ez azért volt mert akoriban nagyon kevés embernek nagyon sok jövedelme volt és a tömegek nem éltek valami fényesen, az biztos. Nagyapám mesélte hogy karácsonyra pl. vettek 16 kg szenet. És az egész utca kb. ilyen szinten élt. Az 50-es években meg nyilván ugyanolyan fos szinten álltunk mivel 2 szarrábombázott vesztes országot hasonlítunk össze.
  • Rundstedt17
    #369
    poltikus volt mégis a hadvezetésbe később teljesen beleszólt plussz túl nagy fába vágta a fejszéjét a káplár ami katasztrófához vezetett,igen szónaknak tehetséges volt,illetve belpolitikailag elfogadható döntései is akadtak,illetve külpolitikailag is előfordult(leginkább az adóság fizetés megtagadása).
  • Pluskast
    #368
    Politikus volt olyanok mint a maiak. A szónoki képessége viszont kiválló volt.
  • Rundstedt17
    #367
    pontosan hitler mint hadvezér egy nagy nulla volt de ugyanez áll a külpolitikai döntéseire katasztrofálisak voltak.
  • Molnibalage
    #366
    "Amúgy ha egy nappal később születik, akkor Bika lett volna, és nem Kos. Április 20"

    ??? ÉS ez hogy jön ide? Az asztrológia az egy baromság. Mellesleg még nem is igaz amit írsz. Én árilis 29-i vagyok és bika. Ennyit még én is tudok...
  • Pluskast
    #365
    Azért van egy kis külömbség Napólen, Caesar és Hitler között. Ad 1. Az első két férfi kiválló hadvezérz volt. Hitlerről ez nem mondható el.
    2. A 2 ember sosem állított fel fajelméletet. 3. Napolen maradandót alkotott ( Code civile Code penale csak hogy ezt a 2 dolgot említsem). Azt hiszem még jó sok számot írhatnék ide....
  • patiang
    #364
    Ha visszamennénk az időben, mit gondoltok a német nép hány százaléka tudta mit tesz Hitler. Jó, ha 5-10%-a. Többi csak azt érezte, hogy nőtt az életszinvonal. Amúgy pedig az agymosás krva hatásos tud lenni.
  • patiang
    #363
    " mindenki boldogan élne a a paradicsomban..."

    béééééééééééégetve
  • Jungbluth
    #362
    Megmutatta a gonosz fogalmát? Ha a hódító-Hitlert nézzük, nem volt rosszabb, mint Napóleón, vagy Caesar. A holokauszt pedig értelmetlenség volt. Aki azt mondja rá, hogy gonosz, azt igen jól megvezették. A gonoszság nem itt kezdődik. Amúgy ha egy nappal később születik, akkor Bika lett volna, és nem Kos. Április 20.
    Jó, hagyjuk Évát, amúgy se létezett soha. Amúgy nyilván nem lehet megállapítani, csak tippelni lehet a legkárosabb egyénre, bár egy mitológiai személyre tippelni elég költői megoldás.
    Az önpusztítás bennünk van? Hát ja... De mi nincs bennünk? Nem kell ilyen szkeptikusan figyelni az embert.
    Az egyformán jó és rossz dolog pedig szerintem egyértelműen nem igaz.
  • AMester
    #361
    Sziasztok.
    A világ legkárosabb egyéne, nyílvánvaló. Éva.
    (édenkert, ha nem szedi le az almát, mindenki boldogan élne a a paradicsomban... )

    Na de kicsit komolyabbra fordítva a szót, úgy gondolom nem lehet meghúzni egy határt, vagy most kikiáltani vkit hogy ő a történelem legkárosabb egyéne, hiszen nézzük ezt a példát:

    Sokan mondtátok Hitlert, hát lehetséges hogy ő lenne a válasz a topic kérdésére, de ahonnan nézzük a dolgot, szerintem nem volt káros oly szempontból hogy nekünk, embereknek megmutatta a gonosz fogalmát, és olyan dolgotkat csinált, amit (remélhetőleg) senki soha többet nem fog csinálni, és ezt mindenki belátja, mondhatnánk, hogy ez egy lecke volt, amitmeg kellett tanulni az emberiságnek, csak azon lehetne vitatkozni, hogy vajon az ára megérte-e, és talán lehetne mondani, hogy igen, sok mindent lehetett belőle tanulni, amit meg is tettek sok helyen, és azon dolgoznak, hogy ne történjen soha még hasonló sem.

    Tehát, ha igy nézzük a dolgot, akkor bárkit nevezhetnénk károsnak, és jónak, hiszen rajtunk áll, és hogy épp milyen szinten állunk gondolkodás módban...
    És most már talán sikeresen megcáfoltam magam :D, hiszen akkor a hasznosabb egyén talán Éva volt, aki megmutatta, hogyha nem azt tesszük, ami helyes, hová juthatunk, (mennyi szörnyűségen ment keresztül az emberiség) és hiszem, hogyha tudta voltna Éva, akkor eltöri a kezét, és akár megeszi a kígyót, hogy még véletlenülse nyúljon ahhoz a fához...

    Terminátor filmben is benne van -->> "Az önpusztítás bennetek van"
    és ez így igaz, vagyis én úgy gondolom, hogy nincs egyértelmű "győztes", egyformán rosszak és jók vagyunk, a kérdés valójában, hogy honnan nézzük a dolgot, a károsság ott kezdődik, hogy valaki nem képes annak örülni, hogy egy másik ember (élőlény) boldog.

    Bocsánat, kicsit hozzó lett, remélem érthető.
  • Jungbluth
    #360
    Hát azért a cím (világ LEGKÁROSABB) egyéne nem zárja ki, hogy a dolgokat egy kicsit jobban is visszavezessük. Jó tudom, ennyi erővel az ősember a legkárosabb, amiért addig fejlődött, hogy atombombákkal nyirták ki egymást az utódai. Inkább leteszem a fegyvert. És marad Gyurcsány. Vagy az anyja.
  • Garga Pitic #359
    Ez olyan, mint Jézust hibáztatni az inkvizicióért és pedofil papokért.
  • Jungbluth
    #358
    Sziasztok!

    Nem tudom, miért Hitlert cseszteti mindenki. Gondolom itt azt kéne tudni, ki okozta a legtöbb ember halálát. Azért ezen a téren a a kommunizmus szülőatyjai voltak nagy szarkeverők, közvetetten ők szivattak be minket nagyon. Szerintem ők a nagy szemétládák, de csak akkor, ha mennyiségi (emberélet, kultúra, erkölcs stb) kérdésekről van szó. Amúgy Gyurcsány :)
  • Slim Rick
    #357
    http://holhome.stormpages.com/konyvek/harw1.htm
  • Slim Rick
    #356
    A sokat hiányolt forrás anyag, a "valódi" (?) holocaustról , aprólékos , és minden felhasznált forrás visszakövethető ( írja, mit honnan vett, "szerezett meg" , mivel bizonyítja ) . Ez az oldalát is ismerjétek meg a dolognak ,hogy láthassátok "közép igazat"

    A következő forrás egyesek számára felkavaró lehet , mindenki olvassa a saját belátása szerint


  • Garga Pitic #355
    Nézd, Sztálin akkor már 47 éve halott volt... :)
  • Rundstedt17
    #354
    és külön érdekes hogy egy megkérdezett akárhány embert megjelölhetett.ami különösen kitünik hogy a diktátorokat nem egyformán itélik el az emberek.
  • Rundstedt17
    #353
    én is valami hasonlót olvastam valamikor.
  • Rundstedt17
    #352
    az átlag embek felfogását akoriban jól tükrözte.na de ha most is kérdeznénk egybe biztos vagyok horthy miklós ott lenne a topon még a viszonylag művelt emberek szemében is egy önző diktátor...talán ezt a marhaságot marxista történelemtanítás verte az emberek fejébe...
  • Molnibalage
    #351
    Ez ennél lényegesen bonyolultabb volt...
  • gyuri12
    #350
    Azt pont Horthy... Szerencsétlen fickó,Ő pont az az ember volt,aki jót akart az országnak,és jót is csinált. Csak ugye nem látott jövőbe,és nem tudott kilépni Hitler oldaláról...
  • Molnibalage
    #349
    Még az 50-es évek elején is egy sziten voltnuk. Az '55-ös szovjet kinvonulás után hagytak állva minket.

    Forrást, most kerres magad. Én is csak véletlenül bukkantam erre az infóra.
  • Ronny
    #348
    "Magasabb volt az életszínvonal itt '42-ben, mint Ausztriában!"

    erre valami forrás?
  • Molnibalage
    #347
    Az első kettőt megértem, na de Horthy-t? Magasabb volt az életszínvonal itt '42-ben, mint Ausztriában!

    A többi is elég érdekes, valóban torz.
  • Ronny
    #346
    OV megelőzi Sztálint! Nem semmi:DD
  • I.C.ram
    #345
    Pff.... Gondolom sikerült megint a panelprolikat megkérdezni, ahogy mindig is szokták a közvélemény-kutatók.