• halgatyó
    #16
    Hát, eléggé furcsa elképzelései lehetnek annak aki ennek a cikknek az eredetijét megírta! Már a legelső mondatban egy rakás téveszmés baromság van.

    "Vérig sérti az átlagpolgárt az égbe szökő üzemanyagár" Hm... Ez nem sértés, ami után lovagi párbaj következik.
    Aztán: "akadályozza kedvenc időtöltését, az autózást"
    MIKOR SZÁMOLNAK LE AZ AGYAMENT ÁTKOZOTTAK AZZAL A BAROMSÁGGAL, HOGY AZ EMBEREK JÓKEDVÜKBEN, VICCBŐL, SZÓRAKOZÁSBÓL AUTÓZNAK ILL. KÖZLEKEDNEK?
    Az autóval történő közlekedés (és NEM autózgatás!) a helyváltoztatás szükségességéből (elintézendő feladatok) adódik. NEM OK NÉLKÜLI dolog, nem szórakozás, még ha a tömegközlekedés használatával járó kínlódáshoz KÉPEST tényleg szórakozásnak tűnik!

    "Dühe az olaj ellen fordul" NEM! A dühünk azok ellen a gerictelen, ócska jellemű és silány agyú emberek ellen fordul, akik szándékosan akadályozzzák a közlekedés összes kényelmes és gyors formáját, mintha ezzel, lehetne megoldani a világ összes baját. Emberszerű jellemtelen és agyatlan senkik, akik a közlekedési szükségletek OKAINAK kezelése (pl. csökkentése vagy ésszerűsítése) HELYETT a tünetek, az okozatok erőszakos beszüntetését szeretnék elérni.

    Az autózás nyílt betiltása helyett a folyamatos, évek óta tartó és lassan fokozódó autós-basztatást, az emberek zaklatását, szándékos akadályozását, az autóról való leszoktatást próbálják állami szintű politikává emelni. Sajnos, sok sikerrel.
    Nem akarom most itt felsorolni az évek óta tartó folyamat lépéseit, erre nincs hely.