Tényleg nem létezik?
  • Albertus
    #768
    "A fényelnyeléskor és fényvisszaverődéskor a fény hullámként viselkedik, nem részecskeként."

    Nos, ez sem így van. Réseken áthaladáskor és még számos esetben hullámszerűen viselkedik, de detektáláskor ( éppen Planck és Einstein ismerte fel !!!) részecskeként viselkedik.

    Egyedül a kétréses kísérlet okozott problémát, miután egy részecske egyszerre két úton nem haladhat.

    De azóta Gézoo érdekes megoldást talált a kétréses viselkedésre is.
    Ugyanis felismerte, hogy minden töltött részecske folyamatosan centripetális gyorsulást szenved a saját spinje miatt.
    Ezen centripetális gyorsulás hatására, minden töltött részecske, így az elektron is, rendkívül kis energiájú fotonokat kénytelen sugározni.
    Ezeket a rendkívül kis energiájú fotonokat Gézoo mikrofotonoknak nevezte.

    Ezen mikrofotonáram folyamatosan eléri mindkét rést és a rések mögötti ernyőn létrehozza az interferencia mezőt.
    Viszont az energiája olyan kicsiny a mikrofotonoknak, hogy fotokémiai hatást vagy látványos töltés elmozdulást nem hoznak létre.
    Ugyanakkor a gyorsulás hatására az elektron fotont sugároz ki, akkor erre az időre a mikrofotonáram megszűnik.
    Ezzel a mikrofotonáram megszakadásának két frontfelülete között érkezik az ernyőre a foton az egyik résen át.
    Azaz a mikrofotonáram keltette interferencia mezőbe megérkező foton, csupán megjeleníti az adott ponton a mikrofotonok okozta interferencia állapotát.
    A megjelenítéshez szükséges energia mennyiség átadásával.

    Egyébként hullámként sohasem viselkedik a fény, a foton.
    A hullámmozgást kizárólag a detektorok elektronjai végeznek.

    És mint ahogy egy hinta is lengésbe hozható koppanásokkal, azaz pusztán impulzusokkal, de a hinta mozgása már harmonikus hullámmozgás.
    Ugyanúgy a fotonok is csupán időben is pontszerű "koppanások" formájában átadott energiája az elektronfelhőben hullámmozgást hoz létre.

    Azaz nincs olyan megfigyelés amely kizárólag a fény hullámtermészetével magyarázható lenne.