ingyenes, jogtiszta operációs rendszerek a Windowson és a Linuxon kívül
  • Dj Faustus #163
    "Te engem lehordtál mindennek amikor megkérdeztem, hogy a VirtualPC menüjében az Other mit jelent."
    Tévedsz. Felhívtam rá a figyelmedet, hogy erre magadtól rájöhettél volna - mindenféle "lehordás" nélkül. Egy kis autodidakta tapasztalásba nem halt bele senki. Egy kis Google-használatba ugyancsak.

    "Tehát a VirtualPC-ben a DOS alatt ilyen mindenféle Free meg DR, PC klónok is mennek?"
    Mivel ezek a DOS rendszerek hasonlítanak egymásra - valószínűleg igen. Ha nem így lenne, ott az Other.

    Vardar még egyszer mondom: légy már egy kicsit önálló. Minden kis piti problémáddal - amiket egy kis önálló kereséssel, tapasztalással, munkával megoldhatnál - ne gyere egyből a fórumra. Ha már egy összetett problémával állsz szemben (amiben van kihívás), akkor már érdemes fórumra jönni.

    "most lehet noobnak néztek de még nem hallotam virtuális gépről ennek amugy mi a funkciója hogy a op rendszereket kipróbáld rajta?"
    Összességében virtuális gépet hoz létre operációs rendszerek másik operációs rendszer alatti futtatásra.
    A merevlemezen létrehoz két állományt - az egyikben tárolja a beállításokat, a másikban virtuális lemezt hoz létre (mint ha az merevlemez lenne) - amin a vendég operációs rendszer garázdálkodhat; a RAM-ból lefoglal egy kis területet - amit a vedég operációs rendszer használ; és az operációs rendsze telepítését vagy CD-kép, vagy floppy-kép állományból, vagy CD-ről vagy floppyról végezheted.
    Használhatod a gép hálókártyáját (akár többször is), hangkártyáját, USB eszközeit, akár a merevlemezes partíciókat.

    A Daemon tools nem virtuális gép. Az virtuális CD/DVD-meghajtót hoz létre CD/DVD-kép állományból.