340
ingyenes, jogtiszta operációs rendszerek a Windowson és a Linuxon kívül
  • Vardar
    #180
    -FreeDOS- bocs már megint gyorsan írtam.
  • Vardar
    #179
    Van olyan a FreeDOD-hoz.
  • Vardar
    #178
    Mi az a Graphical User Interface? Csak nem grafikus felület?
  • kollektor
    #177
    nem vagyok "kiakadva",csak közöltem a véleményemet - ennyi
  • Vardar
    #176
    A segítséget kérek topicban már írtam, hogy a DOS-os programok XP alatti alkalmazásával vannak problémáim.
  • Vardar
    #175
    Ennyire irtóztok egy nem grafikus operációs rendszertől? A begépeléstől? Azért ez ennyire nem szörnyű. Ha nincs más csak DOS vs. (sz@r minőségű, kalóz) XP akkor ti az XP-t választanátok? Vagy csak én vagyok ennyire szabadszellemű?
  • Vardar
    #174
    Lehet, hogy mást is kipróbálok. Csak megfelelő virtuális gép kell hozzá. Miért nem tetszik? Goggle-ben képeket megnézed ugyanolyan minden játék képe. Most a parancssor miatt vagy kiakadva? 10-15 éven keresztül mindenki ezt használta csak nem lehet szörnyű.
  • kollektor
    #173
    én nem fogom használni - azt tudom
    - parancssoros mód
    - nincs grafikus felület

    jó tanulást /egyébként az helyes,csak üdvözölni lehet :) /
  • Vardar
    #172
    Azért kell nekem FreeDOS hogy kipróbáljam és nektek leírjam.(én is akarok belőle tanulni persze).
  • Vardar
    #171
    A virtus alatt nem a virtuális gépet értettem hanem a te általad emlegetett "virtus".
  • kollektor
    #170
    Kösz Vardar , kimerítő választ adtál. :D
  • Dj Faustus #169
    1. Mert olyan gépre kell operációs rendszer, amin Windows Xp nem tud futni (lassú, régi kijelző, kevés lemezterület).
    2. Olyan Dos-os alkalmazást szeretnél futtatni, amihez a Windows XP nem tud megfelelő környezetet emulálni. Lásd: párhuzamos/soros port direkt vezérlése (ehhez külön io.dll kell).
    3. Tanulási célzat, szórakozás, stb...
  • kollektor
    #168
    Felmerülhet a kérdés, hogy mi szükség van önálló DOS-ra, miközben a Windows operációs rendszerek is képesek DOS-szal kompatibilis környezetet biztosítani a DOS-os alkalmazások futtatására.
    Ezen gondolkodtál már?
  • Dj Faustus #167
    "De ha virtusból újra kell telepíteni a gépet akkor állok ott a semmi közepén"
    Nem kell, mivel:
    1. Használhatsz virtuális gépet, ami nem fog beleiszkálni a kiszolgáló operációs rendszerbe.
    2. Ha van több merevlemezed, megoldhatod, hogy az egyik merevlemezt lekapcsolod, lehúzod kábelét - így elszeparálod a működő rendszertől.
    Vagy nem is kell feltétlenül lecsatolni - a másik merevlemezhez nem fog hozzányúlni
    3. Ha egy merevlemezen belül mozogsz, a rendes particionálásra kell ügyelned. Meg arra, hogy az MBR-t (Master Boot Record) felülírása esetén helyre tudd állítani (Windowsban a telepítő lemez helyreállító konzoljában van a FIXMBR parancs.)

    "melyik a legkönyebben telepíthető op. rendszer?"
    Attól függ kinek.
    Egy Windows XP telepítését is el lehet cseszni, de egy Debian telepítése is lehet könnyű.
  • Vardar
    #166
    Ez igen. De ha virtusból újra kell telepíteni a gépet akkor állok ott a semmi közepén mert még sose telepítettem operációs redszert. Ebből jön a következő kérdésem: melyik a legkönyebben telepíthető op. rendszer?
  • Dj Faustus #165
    De a Daemon Tools 1. nem hoz létre virtuális gépet, és 2. a virtuális meghajtót nem a kiszolgáló (host) operációs rendszeren hozza létre, hanem a virtuális gép keretén belül a vendég (guest) operációs rendszernek. Ez azért különbség.
  • Vardar
    #164
    de a Daemon is virtuális meghajtót hoz létre.
  • Dj Faustus #163
    "Te engem lehordtál mindennek amikor megkérdeztem, hogy a VirtualPC menüjében az Other mit jelent."
    Tévedsz. Felhívtam rá a figyelmedet, hogy erre magadtól rájöhettél volna - mindenféle "lehordás" nélkül. Egy kis autodidakta tapasztalásba nem halt bele senki. Egy kis Google-használatba ugyancsak.

    "Tehát a VirtualPC-ben a DOS alatt ilyen mindenféle Free meg DR, PC klónok is mennek?"
    Mivel ezek a DOS rendszerek hasonlítanak egymásra - valószínűleg igen. Ha nem így lenne, ott az Other.

    Vardar még egyszer mondom: légy már egy kicsit önálló. Minden kis piti problémáddal - amiket egy kis önálló kereséssel, tapasztalással, munkával megoldhatnál - ne gyere egyből a fórumra. Ha már egy összetett problémával állsz szemben (amiben van kihívás), akkor már érdemes fórumra jönni.

    "most lehet noobnak néztek de még nem hallotam virtuális gépről ennek amugy mi a funkciója hogy a op rendszereket kipróbáld rajta?"
    Összességében virtuális gépet hoz létre operációs rendszerek másik operációs rendszer alatti futtatásra.
    A merevlemezen létrehoz két állományt - az egyikben tárolja a beállításokat, a másikban virtuális lemezt hoz létre (mint ha az merevlemez lenne) - amin a vendég operációs rendszer garázdálkodhat; a RAM-ból lefoglal egy kis területet - amit a vedég operációs rendszer használ; és az operációs rendsze telepítését vagy CD-kép, vagy floppy-kép állományból, vagy CD-ről vagy floppyról végezheted.
    Használhatod a gép hálókártyáját (akár többször is), hangkártyáját, USB eszközeit, akár a merevlemezes partíciókat.

    A Daemon tools nem virtuális gép. Az virtuális CD/DVD-meghajtót hoz létre CD/DVD-kép állományból.
  • yesss
    #162
    lolci ez vicces:d
  • Vardar
    #161
    Létre hoz egy virtuális meghajtót a gépeden és lefoglal egy részt a mem-ből és ide operációs redszereket lehet feltelepíteni mintha csak a DAEMON Tolls menne.
  • Vardar
    #160
    Te engem lehordtál mindennek amikor megkérdeztem, hogy a VirtualPC menüjében az Other mit jelent. Ezek után inkább így kérdezek. Tehát a VirtualPC-ben a DOS alatt ilyen mindenféle Free meg DR, PC klónok is mennek?
  • yesss
    #159
    lol most lehet noobnak néztek de még nem hallotam virtuális gépről ennek amugy mi a funkciója hogy a op rendszereket kipróbáld rajta?
  • Vardar
    #158
    Ja vagy, hogy te is ezt akartad meg tudni.
  • Dj Faustus #157
    "FreeDOS milyen virtuális gépen megy?"
    Amelyiken kipróbáltad ;)
    Ne tököljél vele annyit - tölts le egy virtuális gépet (Virtual PC, VirtualBox) és próbáld ki.
    Vagy keress rá: freedos virtual machine - első találat: Installing FreeDOS on Virtual PC

  • yesss
    #156
    "FreeDOS milyen virtuális gépen megy?">>>ugyan eza kérdés merült fel bennem is

    asszem nem bonyolultam fogalmazatm:d
  • Vardar
    #155
    Mit?
  • yesss
    #154
    hehe ezt én se értettem:D
  • Vardar
    #153
    FreeDOS milyen virtuális gépen megy?
  • Vardar
    #152
    És miért a FreeDOS a 3.?
  • Zsoltika 007
    #151
    Mivel sok ember warezol vagy esetleg rendelkezik dobozos winnel/egyéb oprendszerrel szivesebben veszi az oprendszer nélküli gépet.
  • Vardar
    #150
    A FreeDOS-t senki se használja? Pedig én komplett gépeknél a Windows és a Linux mellett ez a harmadik operációs rendszer amit adnak. Valami bolti eladó/markting manager/aki tudja a választ megtudná nekem ezt magyarázni?
  • yesss
    #149
    én értem csak kontráztam:D:D
  • Vardar
    #148
    De én alapból azt nem értem, hogy mit nem tudott felfogni. Érthetetlenül fogalmazok?
  • yesss
    #147
    rosz a kérdés nem Mit nem értesz hanem Mit értesz?
  • Vardar
    #146
    Nagyon leadtátok addig amíg nem voltam itt már csak 7.-ek vagyunk.
    BIZ0906 már megint mi bajod van? Mit nem értesz?
  • Dying Soul
    #145
    megoldva mmostmár hálisten és szépjó, működik
  • yesss
    #144
    nincs hozzáfűzni valóm....
  • homeless
    #143
    Hát nemhiszem, hogy windowsal tudod törölni a linuxos partitiót, de kipróbálhatod. Max kapsz egy hibaüzenetet, de ha nem megy akkor az ubuntu telepítő cd-jével törölheted.
  • zserrbo
    #142
    Jogtiszta még lehet, de + ingyenes már nem :D
    Max, ha közép vagy felsőoktatásban dolgozó tanár vagy felsőoktatásban részt vevő hallgató az illető, mert akkor ingyen letölthető az erre jogosult felhasználók számára (Campus). Most látom nem működik az E-rendelés, így biztosra nem tudom megmondani, de szerintem ingyen (+posta költség :D) küldik a széria számot is, ha netán a letöltéssel nem jönne le az is.
  • BIZ0906
    #141
    ez mind szép és jó, de a Windows mióta jogtiszta?