• Penge4
    #91
    "De abban is biztos vagyok , hogy Linus ill. bármelyik open source fejlesztő nem fog szabadalmi perrel fenyegetőzni."

    Szerintem egy nyílt forráskódú szoftverrel kapcsolatban nem is lehet ilyesmire jogalapja.

    Meg ha lenne is (elég csavaros ma már a jogrendszer, szóval nem esküdnék meg rá), akkor sem lenne semmi értelme, mert neki egy kanyija nem lesz belőle, a MS meg pénzből él.

    Mondtam már, hogy ne hasonlítsunk egy nyílt forrást egy zárt forráskódú profitorientált mammutcéghet.

    Amíg mondjuk a személyes adataim kint nem landolnak egy nyilvános weboldalon, alatta a "by Microsoft adatgyűjtő bizbasz" felirat, addig hidegen hagy az ilyesmi. Emberek milliói regisztrálnak iwiwre, myvipre, myspace-re, (nyilvános rendőrségi adatbázis) ami azért jóval durvább hülyeség, mint névtelen főként technikai...egyéb adatokat szolgáltatni egy multicégnek, ahol bizalmasan kezelik és csak egy statisztika vagy, amivel hozzájárulsz, hogy jobbá tedd az általad használt oprendszert.

    És hol máshol jöjjön le, mint a Windows Updade-en keresztül? Azt hiszem ez rögzítve van az EULA-ban is, úgyhogy a pereskedő, pattogó userek olvassanak 7673894738 oldalt, vagy kussoljanak.