• BlackRose
    #69
    :) persze de nem akartam kilépni, mert igy lett megnevezve a hozzászólásban amelyre válaszoltam.

    Nem az önzésben van a baj, az önzés magától nem negatív dolog a szabadság ezt is lehetővé teszi. A baj abban van, hogy nem szabad túllépni az erkölcsi vonalat. Ha én pl. dolgoztam mint az állat egész évben és saját kezemmel termeltem meg azt amivel rendelkezek, teljes jogom van önzően nem adni senkinek. Persze az kérdés, hogy ez az én érdekemben van e (mert nincs) ugyanis ha mások éheznek akkor nekem nem lesz kivel kereskednem és az önzésem a saját káromra megy. De ettől függetlenül amit termeltem az az enyém és én dönthetek, hogy önző leszek e vagy sem. Ugyanakkor ha én elveszem azt ami nem az enyém, lopok, csalok stb. hogy többre tegyek szert vagy erőt alkalmazok (direkt vagy politikailag indirekt nincs különbség), hogy önző céljaimat elérjem, na ez nem erkölcsi, ez bűn. Az önzés nem per se bűn, mások életére, vagyonára törni és megakadályozni másokat, hogy termeljenek, alkossanak, saját magukat eltartsák, az bűn. Ennek oka sokszor az önzés, de nem mindég.