• Sidewinder
    #89
    Hú. Ez mekkora fasz. Csernobili(RBMK) rendszerű atomerőműveket már nem is építenek sehol.A Busheri sem RBMK.Gondolom hogy olyan rendszerű mint a paksi erőmű vagyis VVER (Vízmoderátorú Vízhűtésű Energetikai Reaktor oroszul nem tudom most így hirtelen h hogy mondják).És érdekes módon ott egy francia-német cucc okozott komoly balesetet aminek következményeit az oroszok számolták fel mert csak ők tudták egyedül megcsinálni. És szerintem elég jól sikerült mert még mindig élünk és írjuk a kommenteket az SG-re,nem pedig hamuként fúj ,minket a szél (velem az lett volna valszeg mert nagyon közel lakom az erőműhöz):) Persze akkor is sokan nyomták a szöveget hogy hú az oroszok így meg úgy elbasszák majd,kb mintha csak náluk történt volna nukleáris baleset egyedül a világon .Ja télleg nagyon elbaszták az látszik... Itt max a kedves iráni kollégái baszhatták el. Ők próbálkoztak önálló urándúsítással,hogy ne külföldről kelljen venni a nukleáris üza-t. És szerintem ez az "uránium átalakító" nem más mint egy urándúsító.Amit az irániak csináltak,telepítettek és ami miatt megy a balhé hogy nem kéne csinálni.Meg a másik hogy nagyon nem hinném hogy ugyanazok az emberek építik ezt az erőművet mint akik csernobilt.Csernobil sem 86-ban épült.Meg főleg nem is olyan típus mint ez akkor meg nemtom mit ugrál ez az iráni.Volna tippem rá hogy jó sok pénzt kapott az amcsiktól hogy ezt mondja.Meg még azt hozzátenném hogy ha csernobilt ugyanezek a cégek építették az első villamossági hálózatra kapcsolt atomerőművet a világon, az Obnyinszkit is ők csinálták. Obnyinszk 1954 től 2005-ig működött ha jól emlékszem, ráadásul RBMK típus volt csak folyamatosan korszerűsítették minden rendszerét plusz normálisan üzemeltették nem úgy mint az ukránok a csernobilt.azért zárták be mert már alacsonynak számított a termelő kapacitása,plusz még az atomenergia 50. születésnapján pont abban az erőműben tartott ünnepi ülést az IAEA.Úgyhogy sztem az irániak maguukra figyeljenek inkább és ne próbálgassanak uránt dúsítani mert akkor előfordul az ilyen.Más:gázálarc plusz védőruha volt az azóta meghalt dolgozón? Csak mert én úgy tippelnék hogy nem,pedig az nem árt...