• remark #72
    "Szerintem Bush ellen is összelehetne hozni egy, emberiség elleni büntettet."
    Az emberiseg ellenit azt nem tudom hogy ossze lehetne-e, de a haborus buneikrol keszult reszletes jelentes: 1991 majusa es 1992 februarja kozott egy "fuggetlen" (mindig ezt mondjak) bizottsag vizsgalta a kerdest.
    A kovetkezo oldalon vannak a reszletek: US War Crimes During the Gulf War
    A bunreszesseggel vadolt amerikai vezetok, a vadpontok, a be nem tartott nemzetkozi egyezmenyek listajan kivul egy erdekes osszefoglalo is talalhato itt arrol hogy milyen korulmenyek kozott robbant ki az obolhaboru. A jelentest keszito a tortenetet 1967-ben kezdi mikor Izrael jogtalanul vett el teruleteket nehany arab allamtol...

    Mielott meg ebbol felreertes lenne, kihangsulyoznam hogy en nem neztem utana hogy a jelentesben olvashato minden adat megfelel-e a valosagnak. De 1 forrasnak az oldal jo. Aztan meg lehet probalni mas forrasok alapjan ezt megcafolni.
    De egyebkent minden hirrel kapcsolatban igy kellene eljarni. Csak azert mert valamit bemond a TV vagy mert en belinkelem, attol meg az nem biztos hogy ugy is van. Ezt erdemes eszben tartani, mert a lenyeg az lenne hogy mindenki a sajat jozan eszet hasznalva maga alakitson ki velemenyt es ne vegye at egy az egyben mas allaspontjat az esetenkent hatalmas baromsagokat lekozlo mediabol.