• Su0my
    #37
    Az teljesen igaz, hogy a harmadik volt a legjobb a filmek közül! Nagyon eltalált hangulat, zenék, képi világ. A negyedik többek közt azért is csalódás, mert a harmadik könyv lényegében még jó hangulatú, a negyedik, főleg a vége felé eléggé komor. Amikor kis taknyosként olvastam a könyvet, tisztára végigizgultam az utolsó 50-60 oldalt. Ehhez képest az első négy film közül a harmadik a leg'darkosabb', a negyedik meg egy tinitakonylávsztori. Nekem az első kettő is tetszett, a harmadik után elkezdtem örülni, hogy a két mesefilm után elindul abba a sötétebb hangulatba, ami a későbbi könyveket is jellemzi, erre arcon csaptak a negyedikkel.. Az első három film által kiszabott irányt nem lett ovlna szabad megszakítani! Nem is értem, hogy a mexikói(?) rendezőt miért kellett 'kirúgni'? Sokkal jobb anyagot csinált, mint angol 'kollegája'-aki mehetne ennyi erővel utcát seperni. De arra is kíváncsi lettem volna, hogy Columbus Úr mit alkotott volna a későbbi könyvekkel!:) Mellesleg szerintem a HP világát azzal lehetne megmenteni a filmvásznon, hogy ahogy van, úgy az összeset ÚJRA leforgatni. Mondjuk egy jó 5-10 év múlva. És hozáértő kezekbe adni. Most jól kiveszik a pénzt, nagy célközönség, aztán rendes filmeket csinálni belőlük, 1!!!! rendezővel. Mert az is milyen dolog már, hogy rendező rendezőt követ, így nagyon nem egységes az egész WÁÁÁÁ