Föld hőjének hasznosítása, hőszivattyú, termálvíz
  • OKkultist
    #326
    Sajnos bucser meg molnibalage kiszabadultak, senki sem képes megfékezni őket, a konteo összeesküvés-elméletes blogban is trollkodnak, a Peak-Oil-os topikban is feltüntek, mindenhol ezekbe az okoskodó kommenthuszár, szobatudós, trollokba ütközik az ember, nincs mögöttük 10-20év tapasztalat semmiben, valószínű elvégeztek valamit (lehet ez akár egyetem is) és most azt hiszik, hogy mindentudók. Nem valószínű, hogy pl. közbeszerzést láttak volna közelről. Én meg igen, sajnos.
    A Peak-Oil topikban is pont a fúrásról volt szó, és egy 600-1000m-es fúrás árát próbálták kitalálni, (ez így baromság) indult 1-2millióról, utána hirtelen már 6millióból sem bírna kijönni (balage szerint) mert az már szinte holdutazás technológia, a világon csak 1cég képes rá, természetesen az nem magyar, de ha itthoni lenne, akkor is, napi 1milliós költség, és több100 sokdiplomás géniusz kell hozzá, meg űrtechnológia. Ez akkora baromság, amilyet ritkán lehet olvasni, 30-50m-es fúrást láttam, az 0 (NULLA) technológiával volt megoldva, 2ember járt körbe egy fúróval, akár 100m-is le tudtak menni, lehet tippelni, hogy milyen költsége van: félcolos-1colos cső+sör+valami párezer Ft. Namostakkor a több100m az miért kerülne sokmillióba, ha nem a csillagászati pofátlan profit miatt???? (mint a magyar autópálya)