Szélturbina, a régi szélmalmok modernkori változata, a megújuló energiák meghatározó szereplője
-
#418
Sajnos Urán peak is vagyon nem csak olaj.
Ráadásul mindenki elkezdett megint atomot építeni. szerinted van elég kapacitás a gyors felfuttatáshoz?
Mit könnyebb létrehozni egy szélfarmot vagy egy Atomerőművet (ha a megfelelő víz és szélhozamú terület is adott mindkét beruházáshoz)? Mivel kapcsolatban van kisebb társadalmi ellenállás?
Üzembehelyezést pedig nem bekapcsolás és energiatermelésre értem, hanem az elhatározás, hogy kapacitást hozunk létre és a kapacitás hálózatba való bekapcsolása közötti időre. (azt hittem, hogy ez baromira egyértelmű)
BTW van egy baromi jó ötlet amit nemrég láttam egy oldalon. Autópályán a lámpaoszlopokra spirális szélcsapdákat helyeznek melyeket az elhúzó autók menetszele hajt meg. Éjszaka a világítást táplálja nappal pedig energiát termel a hálózatba.
És ehhez nem kell földrajzilag megfelelő helyre tenni csak egy megfelelő forgalmú autópálya.