Szélturbina, a régi szélmalmok modernkori változata, a megújuló energiák meghatározó szereplője
  • lotsopa
    #359
    "Ha 100% hatásfokkal hasznosítanád a napenergiát akkor is egy vicc lenne az atomhoz képest."
    Szerintem ez így, ebben a formában nem igaz. Tudom hogy ezt már mindenki tudja de azért fontos hogy szem előtt tartsuk az atomenergia hátrányait, veszélyeit. A nap-,szél-,geoterm.-,víz(hullám)-,stb. energiákkal szemben az atomenergia kinyerése veszélyes hulladék termelésével nehezíti a dolgunkat. Én nem értek hozzá de szerintem a többi energia nyerési módnak van jövője, fejlődőképes, az atomenergiával kapcsolatban én nem tudom elképzelni hogy meg tudnának szabadulni véglegesen a sugárzó anyagoktol.

    Az is igaz hogy nem nagy mennyiségről van szó ha az arányokat nézzük, hosszú távú termelés esetén keletkezik annyi veszélyes anyag amit már lecserélnek, elszállítanak, és elvileg biztonságosan tárolni tudnak.
    Szerintem ha olcsobbá válnak a napelemek, napkollektorok mindenkinek megéré használni őket. Ha azt nézed lehetnének hordozhatóak, könnyen kezelhető-szerelhetőek...