Az Univerzum eredete - próbálkozás a fizika meghatározására, értelmezésére
  • sz4bolcs
    #424
    Teljesen mindegy, a jelentésén sem változtat számottevően.
    Másrészt vagy 10 féle fordításban olvastam ezt az idézetet.

    "Az idézetnek ez a felhasználása azonban figyelmen kívül hagyja a szövegösszefüggést: Einstein mondása valójában azt fejezi ki, hogy a tudós elutasította a kvantumelmélet legnépszerűbb értelmezésének bizonyos aspektusait." (valódi okság-nélküliség)

    Már elmagyaráztam, hogy milyen értelemben használjuk a véletlent, de ezek szerint nem értetted meg.
    Szerinted csak teremtés létezik és okság nélküli véletlen.
    De nem csak ez a kettő lehetőség létezik. Ez csak a te kockás gondolkodásodat tükrözi.
    Pontosan ez a hibás érvelés. Amit ráadásul mások szájába próbálsz adni, pedig már megmagyaráztuk párszor, hogy nem így gondoljuk.

    Ha nem is tudjuk, legbelül mit gondolt a világról, azért egész használható elméletei születtek róla.
    És a vallásról:

    "Én egy mélységesen vallásos hitetlen vagyok; ez egy új vallásféle." Levél Hans Muehsamhoz (1954. március 30.); Einstein Archívum 38–434

    "Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes.

    [...]

    Nem hiszek az egyén halhatatlanságában, az etikát pedig kizárólagosan emberi ügynek tekintem, mely mögött nem áll semmiféle természetfeletti hatalom vagy tekintély."


    Ezt már csak egyetlen dologgal tudod cáfolni. Azzal, hogy zuhanó repülőgépen mindenki hívő, de egy gyermeteg érvelés..