Az Univerzum eredete - próbálkozás a fizika meghatározására, értelmezésére
  • Locutos
    #35
    Na emberek igazatok van!
    De akkor sem olyan biztos ami biztos hogy nincs ami van, és hogy nem lehet megérteni :DD
    Én a továbbiakban sugallanám nektek hogy gondolkozzunk ezekután kicsit matematikai fejjel(tudom hogy néha nehéz)
    De még mielőtt ratérnek eme nehéz útra, felteszem én nektek a kérdést:
    Egyesek azt mondták hogy vegülis van a vilagnak vége, lefele kicsi méretek felé is, és felfele nagy méretek felé is, mások - ha jól értettem - ha mindig tovább bontható a végtelenségig, és felfele is mind nagyobb rendszert alkot akkor az egész megint nonszensz, nem vezet értelmes meghatározásra. Vagyis ha igy lenne akkorsem tudnánk megfogni a dolgot. Igazatok van emberek. Abban mindenképpen hogy ez a kérdés nagyon súrolja a felfoghatatlanság határát. De van egy kis lehetőség:
    Felteszem a kérdést:
    Mi lenne a következménye annak, ha úgy lenne hogy van abszolut részecske(mondjuk maga a húr abbol a húrelméletből, mindegy) aminek már nem bontható tovább, abszolut, és minden részecskét ő alkot? Mi lenne ebben az esetben a világ definíciója? Mi lenne az anyag definiciója?


    (Tudom hogy hajmereszto a kerdes, de az iment mondtam probaljunk meg matematikailag gondolkozni!!)