Fika Generations
  • panther112
    #72
    Szerintem pedig komoly gond van azokkal az emberekkel, akik fizetnek olyan termékekért, amit ingyen is be lehet szerezni. És ez nem csak a játékokra vonatkozik. És azt sem látom be, hogy pl. a színészeknek, a zenészeknek, de főleg inkább a kiadóknak, stúdióknak... miért kell irreálisan gazdaggá válniuk. Elkészül egy film, vagy egy zenei album, pusztán a mozibevétlekből, és a koncertekből is bővel jól meg lehetne élni, miért fogadjam el, hogy a dvd, ill. zenei cd-ért is fizessek (ha megszerezhetem ingyen is)? Nem látom be, hogy ezeket a szakmákat ennyire jól kéne finanszírozni. De szerencsére egyre kevesebb ember veszi meg ezeket a termékeket 'eredetiben'. Ez a szemlélet pedig át fogja alakítani a mostani felállást. Pl. a zenekarok újra nagyobb hangsúlyt fognak fektetni a koncertezésre, a kiadók, producerek, pedig 'elszegényednek'. Ezáltal nagyon sok tehetségtelen zenekar meg is fog semmisülni, mert az igazi zenészek nemcsak nem félnek koncertezni, hanem szeretnek is. És mellesleg a mozifilmeknek se tenne rosszat, ha kevesebb lenne a bevételük, talán lekerülne a hangsúly a látványtechnikáról, ill. háttérbe szorulna a teljesen alaptalan sztárkultusz is.
    A játékiparnak is jót tenne egy nagy gazdasági hullámvölgy, talán akkor újra írnának normális játékokat, és nem kotlanának ugyanazokon a sablonokon évekig. Egyébként az online játékok erőltetése egyértelműen a letöltőkkel szembeni kényszerlépés, w3-at, wow-ot én is kénytelen voltam megvenni...