• bvalek2
    #39
    Pont ma nézegettem a Wikipédián tengelyszimmetrikus téridőket. Nagyon érdekesek az Einstein-egyenlet ilyen megoldásai. Az első ilyet magyar ember, Lánczos Kornél írta fel, még 1924-ben. Talán a legérdekesebb a Gödel-metrika, forgó univerzumot ír le, amiben a testek zárt világvonalakon haladnak, tehát a jövő = múlt :)

    Néztétek a linkeket a régi SG-s hírekhez? Miután elolvastam a régi hírt, csak bámultam a fórumhozzászólásokat. Csupa tök ismeretlen név, aztamindenit... Hol vannak most? Kigyógyultak/kinőttek a fórumozásból? Csak mi vagyunk ilyen dedósak? :) Vagy túl sokat tudtak, és levadászta őket egy SG kommandó? Jelenkori barátaim, jó lesz vigyázni! :D Emlékszem, volt egy South-park rész, amiben felolvasztottak egy 1996-ból származó hapsit. Egy olyan szobában tartották, ahova korabeli tárgyakat helyeztek el, és éjjel-nappal Ace of Base-t játszottak neki, hogy otthon érezze magát. :D

    De ha belegondolok, mi van ha Gödelnek volt igaza? A régi fórumozók majd milliárd évek múlva újra kommentelni fognak itt, borzongató... Küldjünk nekik valami üzenetet, mondjunk lottónyerőszámokat! :D