• Madve
    #41
    Ja, meg érdemes hozzátenni azt is, hogy az a tanár nyugodtan oszthasson kokszit, vagy adott esetben körmöst a gyereknek, vagy vágja hozzá a krétát, vagy a kulcscsomót,(persze nem korlátlan módon) bajunk nem lett tőle, de kussban tudtunk figyelni az órán. Mindezért a szülő ne rugathassa ki a tanárt (csak tényleg durva esetekben) ha pedig a szülő megtudja hogy a suliban a gyerek nem bír magával akkor nyugodtan kavarhasson le neki egy apait, vagy anyait. Nehogymár az legyen, mint amerikában, hogy a beképzelt kis hülyegyerek elkezd hisztizni az utcán, azt a szülőt meg beviszik a rendőrök, ráhívják a gyámügyet, hogy nem tud gyereket nevelni. Meg a hisztiző gyerekre a szülő hívja ki a rendőrt, hogy ugyan szólítsa már fel, hogy nyugodjon le. Nem kéne elfelejteni, hogy ha a gyerek számíthat ilyenekre, könyebben lehet megfegyelmezni is, és könyebben lehet leültetni a seggére tanulni. Nem vagyok az erőszak híve, én is nagyon utáltam amikor kaptam egy egy kokszit, stb. de megvan a megfelelő "lélektani" hatása is. Persze csak módjával.. meg nem ártani kiírtani a köztudatból, hogy pedálnak lenni égő, mondom én ezt, aki sosem volt pedál, meg égínek is tartotta.