• SmallGreenET
    #83
    Én '90-es évek végét írtam, ill. relatív békés világot. Az általad említett esetekben ENSZ felhatalmazással és az ENSZ égisze alatt avatkozott be amerika, nem is írtam rá rosszat! Szép példaértékű cselekedet! A Balkánon európai elhelyezkedése miatt kellett rendet tenni, míg Kuvaitból meg az olaj jött. S vajon miért nem avatkoztak be emellett rengeteg más olyan konfliktusba, ahol a 2. világháború óta a legdurvább népirtások folytak? Jah, ott nem volt semmi fontos? Ott ráérünk várni pár hónapot, míg biztosan kiirtják azt a nyomorult másfél millió kissebségben élő embert? Az afganisztáni és iraki háborúra viszont nem volt semmi olyan bizonyítékuk, ami alapján "jogszerűen" beavatkozhattak volna. (nem mondom, hogy Szaddam nem művelt mocskos dolgokat!) Meg ha már bevatkazunk, akkor úgy kell egy diktátort megbuktatni, hogy egy országot romhalmazzá bombázunk, nyomorba döntjük az elnyomott népet, akik már visszasírják a diktatúrát. Köszönik, nekik nem kell ez a dicső demokrácia... Ami viszont tény, ezen háborúknak köszönhetően olyan világméretű ellenségeskedés és utálat alakult ki, ami nem hasonlítható pl. egy Öböl-háborúhoz.