Miért pont így és erre...
  • czihaki
    #13218
    Ne kötekedj! Tanulj meg olvasni. az unokám valóban betöltötte a 15 és 21 évet de még nem 16 és nem 22 majd évvégén.

    A nyugdíjam amit kaptam először, valóban 3000 volt, majd nem hanyatt vágódtam amikor átvettem a postástól. Az állami nyugdíjintézet központja, a rendszerváltás utáni években valamikor elköltözött a régi helyéről máshova Budapesten és a személyi adatok elkallódtak a költözéskor amit kipakoltak költözés után arra csak ennyi nyugdíjat utalhattak át.-- Szóval jó lesz ha minden munkahelyi igazolásra jól vigyázol, mert ma még munkakönyv sincs, mint nekem szerencsére volt még-- de sajnos vagy 15 év hiányzott belőle, mert annak idején, amikor megszületett a kislányom még nem volt szülési szabadság ezért kiléptem és otthon maradtam a gyermekkel- igen ám de amikor 2 év körül volt és én főztem a konyhában addig ő a szobában bebujt a szekrénybe, egy dobozban megtalálta a munkakönyvem és sajnos kiolvasta darabokra- igy újat kellett kérnem amikor ismét dolgozni mentem, de a régi helyek elvesztek-- és a munkakönyv ami új iett azzal tudtam igazolni hogy dolgoztam a többi sajnos elveszett- igy aztán apránként utána kutattak, majd apránként emelték a nyugdíjamat és visszamenőleg pedig pótolták amit nem fizettek ki -- ma már elfogadható a nyugpénzem de a 15 év hiány sajnos az maradt változatlan.