Miért pont így és erre...
  • Cowie
    #13168
    Nálad aztán elég jól keverednek a dolgok.

    Nem tudom a lélek - pláne a lélek energia - öröklődését hogy gondolod?

    Erkölcsi fogalmak nem tudnak öröklődni. Tehát a jó, a rossza, a gonosz stb. fogalma nem öröklődik. Pláne, hogy ezek azért elég képlékeny dolgok. Nincs egyetemes jó vagy egyetemes gonosz. Ez mindig attól függ, hogy az adott társadalomban mi az elfogadott és mi nem. Ezek a dolgok viszont tanult dolgok, nem örökletes tulajdonságok.

    Az agresszivitásra való hajlam az pl. öröklődhet, de ezt is nagyban befolyásolja a nevelés és a tanulás.

    "Még a saját utódainknál is előfordulhat sajnos, hogy a dédapának, vagy a űknagymamának a génjeiből is örököl a gyermek."

    Ez nem előfordulhat hanem mindig így van. Az utód mindig a szülők génjeit, illetve azok keverékét viszi tovább.

    "Az evolúció általánosan, az életkörülmények hatása egy élőre."
    Itt valami nagyon nagy félreértés van. Az evolúció mint fogalom sehogy nem értelmezhető egy élő egyedre.
    Az evolúció egy folyamat, amely generációk sokaságán át kialakít új tulajdonságokat.

    "...és átörökített, minden testi, lelki DNS kód tökéletessége vagy épp torzultsága."
    A lelki DNS kóddal sajnos nem tudok mit kezdeni. Soha nem láttam és szerintem senki más sem...

    Ha több időm lenne, lehetne még szemezgetni abból amit írtál, de szerintem a lényeg a fentiekből is látszik.