Miért pont így és erre...
  • overseer-7
    #13155
    Szerintem te el se olvastad amit írtam.
    ezek a benyomásaim veled kapcsolatban : Tagadás és Projekció.

    Olyan dolgokat állítasz, amit én soha nem jelentettem ki, vagy utaltam rá. Bevetíted magadnak ezeket a hülyeségeket. És nekem tulajdonítod... miközben észre sem veszed, hogy ezt csinálod.

    "Gratulálok! Tehát ez alapján te tulajdonképpen folytatnád a náci hagyományokat."

    Soha nem állítottam ilyet. Nem akarok én folytatni semmit.

    "meg kell érteni, hogy ez a "szuperember" elmélet megkívánja az alacsoabb rendűnek gondolt fajok módszeres sterilizálását/kiiktatását."

    Miért kívánná meg? én ezt nem értem.
    Azért mert én mondjuk, okosabb, szebb (szimmetrikusabb, stb) és egészségesebb gyermeket szeretnék magamnak.. miért akarnék másokat megölni.. vagy miért gondolkodnék fajokban? Semmi közöm hozzájuk.
    Tiszteletben tartom őket. Ők is tartsák tiszteletben az én döntésemet és választásomat.
    Nekem igenis FONTOS, hogy milyen génekkel rendelkezik a gyermekem.. és kész vagyok feláldozni a saját génállományomat ha akarom..és módosított génkészlettel felvértezni a gyermeket, annak érdekében, hogy az általam preferált tulajdonságiban előnyösebb lehessen.. mint inkább a saját génállományomat örökíteném neki amivel ezt nem érhetném el.

    Hogy a többiek mit csinálnak.. az engem nem érdekel. Semmilyen indulatot, érzelmet, cselekvési ingert nem vált ki belőlem, hogy mások mit csinálnak, vagy hogy és milyen gyereket csinálnak.
    Tiszteletben tartom őket. De elvárom, hogy ők is tegyék velem ugyan ezt.

    "Ezzel az erővel ki lehetne írtatni minden kutyát, macskát, tehenet, ludat, MINDENT! Mondván: alsóbbrendű.
    Csakhogy semmi sem az! Minden lény a harmónia része, nincs übermensch faszom teória!"

    Én nem alsóbbrendű, meg felsőbbrendű fogalmakról beszélek. Mindenki egyenlő.. mindenkinek van szabad akarata.
    Még most sem értem, hogy miért kéne bárkit is kiírtani.. vagy megbélyegezni azzal, hogy alsóbbrendű..stb

    Ha én szeretnék egy saját gyereket 250 as IQ val.. szép arccal és testtel, és olyan egészségi jellemzőkkel, ami biztosítja neki a hosszú és egészséges életet.. egészséges psichével, hogy boldog életet élhessen. Akkor engedtessék meg nekem ez a választás. Attól még ugyan úgy egyenlő lesz a többi emberrel. Ugyan azokkal a jogokkal, kötelezettségekkel.
    A többiek mellette nem lesznek "alsóbbrendűek" Mind emberek vagyunk.

    És kihangsúlyozom, hogy a genetika nem garancia semmire.. a genetika nem garantálja, hogy tudós lesz belőle, vagy sikeres üzletember, milliomos. Nem garantálja a hosszú és főleg nem a boldog életet.
    Vagy hogy nem lesz belőle seggfej.. CSAK.. elősegítheti ezeket a minőségeket, megfelelő környezeti hatások mellett.

    Ő is ugyan úgy ember lenne mint a többi ember.. se nem több se nem kevesebb.