• Dodo55
    #57
    Nem jól tudod, úgy van, ahogy én mondtam, itt az eredeti szöveg, ahonnan megtudtam.
    (Általánosságban igaz az OEM cuccokra amit mondasz, de a MS változtatott 1-2 éve az OEM liceszén)

    Az OEM változat megvásárlására és használatára vonatkozó szabályok:

    1. A végfelhasználó legálisan megveheti a bontatlan OEM Windows változatot hardver nélkül is, erre a licencszerződés feljogosítja. Ekkor ő maga válik "rendszerépítővé", és így a saját számítógépére feltelepítheti az OEM Windowst.

    2. A feltelepített OEM Windows a számítógép (pontosabban az alaplap) részévé válik, másik számítógépre később nem telepíthető. Korlátozva van az automatikus internetes aktiválás: figyelik, hogy hányszor kerül aktiválásra a termék, és azt is, hogy milyen időközönként. Természetesen megfelelő indokkal a Windows telefonon keresztül továbbra is aktiválható marad.

    3. Az alaplapcsere után a konfiguráció új számítógépnek számít, minden más hardverelem szabadon cserélhető. Meghibásodás esetén a garancia idején belül természetesen az OEM Windows is legális marad, és telefonon keresztül aktiválható.

    4. Az OEM Windowshoz a Microsoft nem nyújt telefonos technikai segítségnyújtást.